Sticky Fingers Club

Udostępnij:
fot. Daniel Frymark/ www.testigo.pl

Już 28 maja o g. 19.00 krakowska publiczność będzie miała szansę obejrzeć w Teatrze KTO jeden z najciekawszych spektakli teatru tańca ostatnich lat – „Sticky Fingers Club”. Poczucie humoru, zaskakujące rozwiązania i oryginalny ruch inspirowany takimi technikami jak taniec towarzyski, voguing czy dancehall sprawiają, że przedstawienie jest nieprzewidywalne, żartobliwe i pełne energii, a widzowie przez cały czas podążają za rytmem i dynamicznym flow tancerzy.

 

Bilety >>> tutaj

 

Spektakl jest dowcipnym, autoironicznym, ale niepozbawionym gorzkiego posmaku pochodem przegranych. Dotyka tematu opozycji sukces – porażka, a właściwie drażliwego zagadnienia znajdowania się̨ „tuż za”. Tuż za zwycięzcą, tuż za podium, tuż pod kreską. Tej denerwującej, trafiającej w najczulszy punkt, sytuacji bycia w wąskiej grupie nominowanych, ale ostatecznie zmuszonych do tego, by obejść się̨ smakiem i wreszcie zapomnianych, bo kto pamięta o wicemiss czy o tym, kto jako czwarty dotarł na metę̨?”

Natalia Szafrankiewicz | taniecPOLSKA.pl

 

Spektakl „Sticky Fingers Club” zarówno w sferze ruchowej, jak i w wyrazistym, frontalnym “attitude” performerów nawiązuje do kultury queerowej, ballroomowej i samego tańca vogue. Odwołania popkulturowe do mainstreamu, pokazów mody, czy do Bohemian Rhapsody zespołu Queen, dodają̨ „Sticky Fingers Club” ogromnej dozy poczucia humoru i autoironii. Spektakl porusza szerszy problem porażki oraz idące za tym wykluczenie i zapomnienie, bez sięgania do uogólniania czy moralizatorstwa. Podważając normy społeczne staje się̨ choreografią krytyczną.

 

 

 

Koncepcja, choreografia, wykonanie

Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak, Dominik Więcek, Monika Witkowska

Wsparcie dramaturgiczne

Konrad Kurowski

Reżyser oświetlenia

Krystian Koźbiał

Muzyka

Przemek Degórski

Projekty kostiumów

Krystiana Szymczaka, Edvarda Kuzmicha, Romana Marchewki

Produkcja

Gdański Festiwal Tańca / Klub ŻAK, Lubelski Teatr Tańca

Premiera

03.09.2020 / 12. Gdański Festiwal Tańca

 

Spektakl otrzymał nagrodę im. Zygmunta Duczyńskiego w ramach 55. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2021 w Szczecinie.

fot. Daniel Frymark/ www.testigo.pl

 

fot. Daniel Frymark/ www.testigo.pl

 

fot. Daniel Frymark/ www.testigo.pl

 

fot. Daniel Frymark/ www.testigo.pl

[FM_form id="1"]
Skip to content