Spektakl Sonety Szekspira - Teatr KTO

Sonety Szekspira

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE: 

14, 15 maja, godz. 19.00 

PREMIERA:
4, 5 kwietnia, godz. 19.00

BILETY: 

Bilety w cenie 100 zł można kupić online: 

14 maja, godz. 19.00 >>> KLIK 
15 maja, godz. 19.00 >>> KLIK

Prosimy o punktualność. Osób spóźnionych nie wpuszczamy na widownię. 

Szekspir koncertowo? Niemożliwe? A jednak!

Reżyserka Małgorzata Warsicka oraz Karol Nepelski twórca muzyki do spektaklu „Sonety Szekspira” zamieniają klasyczne wersy w nowoczesny i porywający performans.

Zamiast akademickiej powagi proponują swoistego rodzaju playlistę z Szekspira – misternie skompilowany zestaw emocjonalnych hitów o miłości, zazdrości, namiętności i upływie czasu, które brzmią dziś równie świeżo, co wieki temu.

Koncertowa forma pulsuje muzyką na żywo, dynamicznie zmieniającymi się światłami oraz niesamowitą energią aktorów, którzy sonety czują, przeżywają i podają bezpośrednio widzowi.

Warsicka wydobywa z tekstów to, co najżywsze i najbardziej zmysłowe – pokazuje, że Szekspir potrafi poruszyć serca także w XXI wieku.

To muzyczne spektrum najważniejszego z uczuć jakim jest miłość. Od czułości i oddania, przez pożądanie, aż po zawiedzione nadzieje i gorycz. To rodzaj teatru skierowanego najbliżej współczesnego odbiorcy, w wersji szekspirowskiej, ale bardzo progresywnej.

Przeczytaj wywiad z Małgorzatą Warsicką o premierze „Sonetów Szekspira”, różnych odcieniach miłości, pierwszych teatralnych wspomnieniach oraz dalszych reżyserskich planach: >>> KLIK

Uwaga! W spektaklu pojawia się migające silne światło (stroboskopy) oraz dym.

Zobacz zdjęca z sesji zdjęciowej zrealizowanej w Bunkrze Sztuki >>> KLIK 

Aleksandra Konior-Gapys, Jan Marczewski, Marta Mazurek, Annika Mikołajko-Osman oraz Karol Śmiałek – cała grupa występujących zasługuje na uznanie. Trudne do zaśpiewania teksty (…) udało im się wynieść na wyższy poziom, dzięki czemu stały się one bliższe widzom, bardziej namacalne, przyziemne, mogące dotykać spraw tu i teraz. O sukcesie „Sonetów Szekspira” decyduje jego prostota. Nikt z twórców/twórczyń nie sili się na fajerwerki, ekstrawaganckie popisy choreograficzne czy rozwiązania wokalne. Jest lirycznie, tajemniczo i gustownie.

Piotr Gaszczyński, Teatr dla Wszystkich 

To nie jest zwykłe przedstawienie. To muzyczne widowisko, w którym każdy dźwięk, każda nuta niesie tajemnicę i ją potęguje. Muzyka w tym spektaklu jest czymś więcej niż tłem – ona prowadzi widza, przenika, otula i zostaje z nami jeszcze długo po wyjściu z teatru. Całość zbudowana jest tak, że przechodzi przez kolejne warstwy naszej wrażliwości, aż trafia tam, gdzie słowo już nie sięga. To jest teatr, który się czuje – intuicyjnie, głęboko, osobiście.

Magdalena Mazurkiewicz, Przewodnicząca Komisji Kultury i Ochrony Zabytków Rady Miasta Krakowa

Słuchając i obserwując na scenie doskonałe wykonania muzyczno-wokalne, odnosiłem wrażenie, że oglądam wideoklipy… (…) Niekończące się oklaski w pełni uzasadnione! No cóż, Szekspir zawsze wyjdzie na swoje, tak jak trzeba! Czyli doskonale! Podobnie jest z Teatrem KTO Jerzego Zonia – Genius loci….

Janusz M. Paluch 

Pięcioro aktorów, troje muzyków i pusta scena. Intymne spotkanie z melodią miłości. „Prywatna” – słowo chyba najlepiej opisujące tę sztukę. Minimalistyczny charakter spektaklu, skupiony głównie na estetyce i muzyce pozwalał zagłębić się we własnej interpretacji tekstu. Dystansował od aktorów, którzy stali się „medium”, narzędziem w przeżywaniu uczuć odbiorcy.

Eryk Ros,  Ros.Of.Letters

 

Dostajemy piękny, zwarty opis miłości czasów nie tylko szekspirowskich. Dla mnie odkryciem w tym spektaklu jest Annika Mikołajko-Osman, artystka wszechstronna! 

Andrzej Czapliński

Tłumaczenie:
Stanisław Barańczak, Jerzy S. Sito

Scenariusz, reżyseria:
Małgorzata Warsicka

Muzyka:
Karol Nepelski

Choreografia:
Anna Godowska

Scenografia, reżyseria świateł:
Marcin Chlanda

Kostiumy:
Katarzyna Łozicka-Matkowska

Asystent reżyserki:
Bartek Cieniawa

Asystentka kompozytora: Oktawia Pączkowska

Producentka:
Agnieszka Skowronek

Obsada:
Aleksandra Konior-Gapys, Jan Marczewski, Marta Mazurek, Annika Mikołajko-Osman, Karol Śmiałek

Zespół muzyczny w składzie:
Krzysztof Augustyn (gitara basowa), Bartek Staromiejski (perkusja), Mateusz Szczypka (gitara elektryczna)

Współpraca:
Bunkier Sztuki 

[FM_form id="1"]