"Kim jest tajemniczy bohater sztuki? Noniek zawdzięcza swoje imię dopowiadanemu do obserwowanych zdarzeń komentarzowi „No nieee…”. Wyrusza w podróż by odzyskać dobry humor, który stracił z niewiadomych dla niego przyczyn."
e-teatr.pl

Tytułowy Noniek to sympatyczny bohater bajki autorstwa Marty Guśniowskiej. Autorka podbija serca widowni, jurorów konkursów i krytyków swoim błyskotliwym stylem literackim pozwalającym na uśmiech i wzruszenie. Historyczka teatru lalek i badaczka literatury dla dzieci Halina Waszkiel wręcz sugeruje konieczność obcowania z tekstami Marty Guśniowskiej: „Jej sztuki można by sprzedawać w aptekach jako lekarstwo na depresję i odtrutkę na zło świata”.

Noniek zawdzięcza swoje imię dopowiadanemu do obserwowanych zdarzeń komentarzowi „No nieee…”. Bohater sztuki wyrusza w podróż by odzyskać dobry humor, który stracił z niewiadomych dla niego przyczyn. Historia Nońka okraszona ciekawą warstwą plastyczną oraz wplecionymi w akcję piosenkami, ma w sobie urok kryminalnych zagadek, podczas których poznajemy kolejnych bohaterów sztuki. Spektakl pełen zaskakujących rozwiązań i obecności wielu lalkowych postaci, ułatwi widzom towarzyszenie w przygodzie rozwiązania zagadki znikającego dobrego humoru.

Literatura Marty Guśniowskiej idealnie wpisuje się w problemy, które napotykamy w życiu codziennym. Historia głównego bohatera pozwoli dzieciom zrozumieć własne emocje, które często prowadzą do utraty dobrego humoru, a to z pewnością ułatwi znalezienie recepty na jego ponowne odzyskanie. Ta umiejętność jest szczególnie przydatna w sytuacjach, jakie tworzyła ostatnio pandemiczna konieczność odosobnienia. Zapraszamy na familijny spektakl, który niejednokrotnie przywołacie, kiedy w rodzinnych dyskusjach pojawią się w sformułowania „no nieee..” i „no taaak”.

Zobacz więcej >>> tutaj

oraz przeczytaj >>> tutaj

 

Spektakl dla dzieci w wieku 5+

NONIEK

„Noniek” Marta Guśniowska

Reżyseria
Bernarda Anna Bielenia

Scenografia
Julia Skuratova

Wykonanie lalek
Małgorzata Tarasewicz-Wosik

Muzyka
Marcin Nagnajewicz

Choreografia
Ewelina Ciszewska

Wizualizacje
Sebastian Łukaszuk

Reżyseria światła
Maciej Iwańczyk

Produkcja
Patrycja Kundro

Inspicjent
Edyta Dziura

Obsada
Adrianna Bieżan, Agata Małycha-Szczypuła, Karol Gaj, Jacek Mikołajczyk, Edyta Dziura

Czas trwania
60 min
[FM_form id="1"]
Skip to content