„Słoneczni chłopcy” powracają na deski Teatru KTO

Udostępnij:
fot. Norbert Burkowski

Drodzy Widzowie,

mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich Państwa, którzy jeszcze nie widzieli lub pragną zobaczyć po raz kolejny, jeden z najnowszych spektakli Teatru KTO pt. „Słoneczni chłopcy” z doskonałym Leszkiem Piskorzem i Jackiem Stramą w rolach głównych. W listopadzie i grudniu spektakl wraca na deski Teatru KTO.

Przedstawienie powstało w lutym tego roku z okazji jubileusz 50-lecia pracy artystycznej obu aktorów. Jest to ich pierwsze spotkanie na scenie od czasu wspólnych studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej.

„Słoneczni chłopcy” to tekst, za który warto się brać, tylko mając do dyspozycji wytrawny duet aktorów z wielkim bagażem doświadczeń, wciąż chorych na teatr, z ogromnym i pięknym teatralnym doświadczeniem, kolorytem epoki, która wraz z nimi odchodzi,  zastępowana przez nowe trendy, mody, style i pokolenia. Ulotność tego odchodzącego teatralnego świata chciałbym choć na moment ocalić – Piotr Szumiec, reżyser

 

Prezentacje:

23, 24, 25, 26, 27 XI

9, 10 XII

Bilety >>> tutaj

 

Kilka słów o spektaklu:

Willy Clark (Leszek Piskorz) i Al Lewis (Jacek Strama) przez dziesięciolecia wspólnie bawili publiczność skeczami, których energię podsycały ich niełatwe relacje. Od lat skłóceni, nie rozmawiają ze sobą. Kiedy pojawia się propozycja powrotu na ukochaną scenę z ich popisowym numerem sprzed lat – znowu muszą, mimo wzajemnych animozji, spędzić ze sobą trochę czasu.

Sztuka Neila Simona stworzona u szczytu jego kariery doczekała się wielu znakomitych adaptacji filmowych i teatralnych na całym świecie, z których warto wspomnieć choćby film Johna Ermana z 1996 roku z Peterem Falkiem w roli Willy’ego oraz Woodym Allenem w roli Ala oraz londyńską adaptację w reżyserii Thei Sharrock z 2012 roku z Richardem Griffithsem w roli Ala oraz debiutującym na West Endzie Danny’m DeVito.

Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce >>> spektakle

 

fot. Bartek Cieniawa

 

fot. Norbert Burkowski

 

SŁONECZNI CHŁOPCY, fot. Bartek Cieniawa
fot. Bartek Cieniawa

 

SŁONECZNI CHŁOPCY, fot. Bartek Cieniawa
fot. Bartek Cieniawa

 

Portret aktora „złapanego” w bardzo ekspresyjnej gestykulacji twarzy. Mężczyzna (ok.80 lat) trzyma w rękach mikrofon i przykłada go do ust. Ubrany jest w beżowy płaszcz, spod którego wystają różowe mankiety koszuli. Ramiona wysoko uniesione, głowa wciśnięta między nimi. Twarz rozchichotana, figlarska. Włosy krótkie, sterczące.
fot. Norbert Burkowski

 

The Sunshine Boys, 18.02.2021, 2nd dress rehearsal, photo Norbert Burkowski
fot. Norbert Burkowski
[FM_form id="1"]
Skip to content