Pelat

9.07: 18.00 Tarnów | Rynek

11.07: 14.00, 20.00 Kraków | Rynek Główny

Fot. Nikola_Milatovic

Pelat to spektakl, który przekracza granice pomiędzy tańcem, cyrkiem, teatrem i sztuką performansu, a także między publicznością i sceną. Opierając się na relacji performera, przedmiotu i gestu, artysta tworzy w nim przestrzeń dla wyobraźni oraz angażuje publiczność do udziału w ulotnym rytuale zbiorowego przeżycia i współodpowiedzialności. Stworzony w 2013 roku spektakl otrzymał szereg prestiżowych nagród i od tej pory stale podróżuje po całym świecie.

Joan Català | Hiszpania

Swoje umiejętności kształcił w kilku szkołach cyrkowych (Madryt, Barcelona, Moskwa), specjalizując się w sztuce akrobatycznej równowagi. Warsztat aktorski doskonalił, ucząc się tańca współczesnego, teatru fizycznego i klaunady pod okiem wielu mistrzów.
Joan Català Carrasco jest uważnym obserwatorem. Interesuje się łączeniem sztuk plastycznych i ekspresji ruchu, kiedy ludzkie ciało oraz otaczające je przedmioty stają się środkami komunikacji, a miejsce prezentacji przestrzenią dialogu, w której zabawa i praca stapiają się z narzędziami, doświadczeniami i pomysłami wnoszonymi przez każdego z uczestników przedstawienia.

Pomysł i reżyseria: Joan Català
Konsultacje: Roser Tutusaus, Melina Pereyra, Jordi Casanovas, David Climent y Pablo Molinero (Los Corderos)

Wykonawca: Joan Català

Czas trwania: 45’

[FM_form id="1"]
Skip to content