Spektakle Oliviera de Sagazana realizowane jest w ramach projektu „Cztery odcienie teatru”, współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021, Program Kultura, Działanie 2 Poprawa dostępu do kultury i sztuki.

 

TRANSFIGURATION, OLIVIER DE SAGAZAN

8.04. BILETY >>> tutaj

„Jestem oszołomiony, widząc, do jakiego stopnia ludzie są przekonani, że pozostawanie żywym jest normalne, a nawet pospolite” Olivier de Sagazan

Performance prezentuje niespełnione pragnienie malarza i rzeźbiarza, aby w swe dzieło tchnąć życie. W geście desperacji zaczyna on rzeźbić w glinie umieszczonej na swej głowie, zakopuje się w jej materii, wymazuje swą tożsamość i staje się żywym dziełem sztuki. Jednak materiał zakleja jego oczy i tym samym artysta zmuszony jest spojrzeć do wewnątrz, w głąb swej istoty. W tym fascynującym spektaklu Sagazan przemienia swą tożsamość z człowieka w zwierzę, a ze zwierzęcia w rozmaite stworzenia hybrydowe. W szalonym poszukiwaniu nowej formy przebija, zmazuje i rozplątuje warstwy gliny na swojej twarzy. W „Transfiguration” nadaje on pojęciu życia nowe znaczenie, oferując zniewalające, niepokojące i poruszające spojrzenie na alternatywną tożsamość, nieskrępowaną przez zahamowania.

Spektakl “Transfiguration” powstał w 1998 roku i od tej pory był prezentowany ponad 300 razy w 25 krajach. 

 

HYBRIDATION, OLIVIER DE SAGAZAN

9.04. BILETY >>> tutaj

“Wciąż nie jestem pewien co do granic możliwości ludzkiego ciała” Antonin Artaud

Dwoje ludzi rzeźbi w glinie umieszczonej na ich głowach, zagrzebuje się w materiale, wymazuje swoją tożsamość i staje się żywymi dziełami, wzajemnie poddając swe ciała mutacji, tworząc dialog, fuzję, rywalizację i miłość. Każdy z nich oscyluje w przestrzeni pomiędzy lalkarzem i marionetką, wiedząc, że kwestia ego tworzy się w relacji do „Innego”. Jednak, kiedy glina odbiera im wzrok, zmuszeni są spojrzeć w głąb, do wnętrza swojego Ja. W tym fascynującym spektaklu artyści odkrywają warstwy swoich osobowości w szaleńczych i nieskrępowanych poszukiwaniach. Samo malowanie i rzeźbienie stają się formą rytuału zawieszonego pomiędzy tańcem, a transem, którego trzonem jest improwizacja.

 
OLIVIER DE SAGAZAN

Transfiguration, Hybritation

TRANSFIGURATION

Reżyseria i wykonanie

Olivier de Sagazan

Czas trwania

50 min.

HYBRIDATION

Reżyseria

Olivier de Sagazan

Wykonawcy

Olivier de Sagazan i Stephanie Sant

Czas trwania

50 min.

[FM_form id="1"]
Skip to content