Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze KTO

Udostępnij:
Adam Ziajski // fot.M.Zakrzewski

Już za kilka dni cały świat świętował będzie Międzynarodowy Dzień Teatru. W ten wyjątkowy weekend nie mogło zabraknąć również specjalnego spektaklu w Teatrze KTO. W sobotę 26 marca o g. 19.00 na naszej scenie przy ul. Zamoyskiego 50 zobaczyć będzie można niezwykłą realizację Adama Ziajskiego pt. „Nie mów nikomu”.

Jak pisze w recenzji Łukasz Drewniak: „Nie mów nikomu” to przy wszystkich swoich walorach empatycznych i edukacyjnych także kawałek porządnego, nowoczesnego teatru.

Z okazji święta teatralnego bilety na spektakl „Nie mów nikomu” dostępne są 50 % taniej, czyli w cenie 35 zł. Do kupienia w Kasie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50 na hasło „DZIEŃ TEATRU” (możliwa wcześniejsza rezerwacja pod numerem 12 633 89 47 lub rezerwacja@teatrkto.pl)

W sobotę 26 marca między godz. 14.00 a 21.00 oraz w niedzielę 27 marca w godz. 11.00 – 17.00 zapraszamy również na wiosenny spacer do naszego ogrodu sensorycznego. Niech „Międzynarodowy Dzień Teatru” będzie pretekstem, by zajrzeć na Podgórze. Ma być wyjątkowo słonecznie. Warto więc zaplanować sobie ten czas na świeżym powietrzu wśród zieleni.

„Nie mów nikomu” Adam Ziajski

Jestem głęboko przejęty i zawstydzony stanem językowej wspólnoty. Mam nieodparte wrażenie, że używanie słów i ich znaczeń z coraz większą intensywnością staje się narzędziem zbiorowej konfrontacji, walki wszystkich ze wszystkimi. Nie budujemy przestrzeni do spotkania w dialogu, szacunku i wzajemnym zrozumieniu. Daliśmy przyzwolenie na życie w świecie budowanym ze strachu i uprzedzeń, w świecie, w którym zawłaszczanie języka realizuje się w fakcie odbierania innym prawa do głosu.

Do realizacji spektaklu zaprosiłem osoby niesłyszące. Wśród nich jest również jedna osoba niewidoma. Na początku czułem się zawstydzony tym jak reaguję i co o nich wiem. Dzisiaj chciałbym krzyknąć: wybieram milczenie! Ale jak tu wykrzyczeć takie wyznanie?

Adam Ziajski

Spektakl „Nie mów nikomu” Adama Ziajskiego jest częścią cyklu „Teatr KTO otwarty na świat”, w ramach którego na scenie przy ul. Zamoyskiego 50 co miesiąc jednorazowo prezentowane są ważne i nagradzane spektakle z Polski i ze świata według specjalnej selekcji Dyrektora Jerzego Zonia. Więcej o projekcie >>> tutaj

fot. M.Zakrzewski
fot. M.Zakrzewski

 

Scenariusz i reżyseria: Adam Ziajski

Występują: Jacek Frąckowiak, Zofia Mądra, Kazimierz Mądry, Agnieszka Maria Turek, Piotr Nowak, Karina Akseńczuk, Adam Ziajski

Wideo: kolektyw WOOOM visuals

Dźwięk: Maciej Frycz

Kostiumy i scenografia: Grupa Mixer

Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA

Premiera: 25.11.2016

 

Spektakl inspirowany osobistym doświadczenie twórców a także reportażem Anny Goc pt. „Głusza”.

Spektakl grany w języku migowym z polskimi napisami.

 

Nagrody:

Grand Prix dla najlepszego spektaklu TOPOFFFestival 2017 w Tychach.
Nagroda im. Zygmunta Duczyńskiego dla indywidualności artystycznej festiwalu KONTRAPUNKT 2017 dla Adama Ziajskiego.

Finalista konkursu THE BEST OFF 2018

Spektakl “Nie mów nikomu” prezentowany jest w ramach projektu „Cztery odcienie teatru”, współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021, Program Kultura, Działanie 2 Poprawa dostępu do kultury i sztuki.

[FM_form id="1"]
Skip to content