Marzec w Teatrze KTO

Udostępnij:
fot. Anna Kaczmarz (Dziennik Polski / Gazeta Krakowska)

Drodzy Widzowie, przedstawiamy marcowy repertuar Teatrze KTO.

 

Serdecznie zapraszamy Was na naszą najnowszą premierę pt. „Uczycie nas, jak suknie się podnosi” w reż. Józefa Opalskiego na podstawie tekstów Bertolta Brechta, Rogera Fernaya i Waltera Mehringa, z muzyką Bertolta Brechta, Hannsa Eislera i Kurta Weilla.

Songi Brechta, mimo ponad 80-letniej tradycji inscenizacyjnej, nadal porywają swoją aktualnością. Mroczne, pełne szaleństwa, choć niepozbawione przewrotnego humoru i liryzmu urzekają formą i przekazem. Odkrywcze językowo i prowokacyjne teksty, ekspresja i stylistyczna rozpiętość muzyczna oraz satyra społeczno-polityczna otwierają przed widzem zupełnie nowe możliwości interpretacji, jednocześnie zapraszając do emocjonalnego przeżywania.

Na scenie zobaczymy pragnienia, żądzę i bunt. A wszystko to w gwiazdorskim wykonaniu genialnych aktorek i aktorów krakowskich scen i w towarzystwie muzyki na żywo.

 

fot. Anna Kaczmarz (Dziennik Polski / Gazeta Krakowska)

 

fot. Anna Kaczmarz (Dziennik Polski / Gazeta Krakowska)

 

W połowie miesiąca jak zwykle czekać na Was będzie maraton śmiechu z naszymi kultowymi komediami w reżyserii Krzysztofa Niedźwiedzkiego. W wtorek 14.03 zaprezentujemy „Stroiciela grzebieni”, 15.03 „Atrament dla leworęcznych. Komedię absurdalną”, a w czwartek 16.03 „Stroiciela grzebieni. Akt 2”.

 

Stroiciel grzebieni, fot. No. photos

 

17 i 18.03 zabierzemy Was do „ARCADII”. Dzięki impresyjnym obrazom, pełnym ruchu, kolorów i dźwięków będziemy mogli na chwilę zwolnić i dostrzec to, co jest naprawdę ważne. W wielu momentach będziemy śmiać się w głos, w innych zrobi się nostalgicznie. Tak jak w życiu…

 

fot. Wacław Pyzik

 

W tym roku w marcu obchodzimy ważną rocznicę – 20-lecie spektaklu „Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać” w reż. Jerzego Zonia. Z tej okazji będzie niepowtarzalna okazja, by znów (lub po raz pierwszy!) obejrzeć to przedstawienia.

 

fot. Joanna Kasina

 

25 i 26.03 o g. 17.00 i 19.00 zagramy nasz hit – „Byłam żoną Boba Marleya” z Katarzyną Chlebny w roli Rity Marley. Śpieszcie się, zostało dosłownie kilka miejsc. Kolejne spektakle już w kwietniu – bilety już w sprzedaży.

 

fot. Robert Siwek

 

W marcu nie zapomnimy również o fanach piekielnie inteligentnej i pomysłowej pary aktorów – Katarzyny Michalskiej i Marcela Wiercichowskiego. 28 i 29.03 po raz kolejny do łez rozbawi nas „Audiencja III czyli Raj Eskimosów”.

 

fot. Robert Siwek

 

Zamykając miesiąc – 30 i 31.03 na scenę wkroczą „Słoneczni chłopcy”, czyli Leszek Piskorz i Jacek Strama, jako wytrawny duet aktorów z wielkim bagażem doświadczeń.

 

Słoneczni chłopcy, 18.02.2021, II generalna.
fot. Norbert Burkowski

 

W każdą niedzielę o g. 16.00 repertuar dedykujemy najmłodszych widzom i ich opiekunom. Poza bajkami, zapraszamy również o g. 11.00 do Klubu Twórczych Odkryć – czyli na warsztaty dla dzieci.

 

fot. Julian Gądek

 

Bilety na spektakle dostępne w kasie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50, pod nr 12 633 89 47 oraz Online na stronie >>> tutaj

 

Zapraszamy!

[FM_form id="1"]
Skip to content