Maja Staśko gościem specjalnym na spotkaniu otwartym „Kreatywów”

Udostępnij:

Na niedzielne (7.11) spotkanie otwarte w ramach cyklu “Kreatywy. Centrum Kreatywności” Fundacja Migawka zaprosiła gościa specjalnego – Maję Staśko. Maja to aktywistka, dziennikarka i zaangażowana influencerka (jej konto na Instagramie obserwuje blisko 100 tys. osób). Autorka książek ,,Gwałt to przecież komplement. Czym jest kultura gwałtu?” i ,,Gwałt polski”. Na co dzień wspiera osoby po doświadczeniu przemocy.

Razem z Mają Staśko prowadzący, Justyna Arabska i Kuba Studziński będą zastanawiać się nad tym jak “JA” funkcjonuje we współczesnym społeczeństwie. Spróbują odpowiedzieć na pytania w jaki sposób można wykorzystać sztukę w działaniach społecznych i lokalnych oraz czy jest ona w stanie realnie zmieniać otaczającą nas rzeczywistość? Spróbują prześledzić społeczne stereotypy i odnaleźć możliwe kierunki zmian.

 

SPOTKANIE OTWARTE DLA WSZYSTKICH

“Kreatywy. Centrum Kreatywności”

Gość specjalny: MAJA STAŚKO

7.XI g. 17.00, wstęp wolny

Teatr KTO, ul. Zamoyskiego 50

 

“Kreatywy. Centrum Kreatywności” to pierwsza w Polsce przestrzeń twórcza dla osób niesłyszących, niedosłyszących i słyszących, której celem jest rozwój twórczego myślenia, mówienia o sztuce i bycia w sztuce. Do tej pory osoby z niepełnosprawnością słuchu nie miały w Polsce dostępu do stałego miejsca, w którym mogłyby rozwijać swoje zdolności artystyczne razem z osobami słyszącymi. Krakowska Fundacja Migawka postanowiła to zmienić. W ramach warsztatów „Kreatywy. Centrum Kreatywności” realizowany jest innowacyjny program rozwoju kreatywności osób g/Głuchych, który w oparciu o wieloletnie doświadczenie stworzyła Fundacja Migawka. Jego celem jest połączenie dwóch światów – osób słyszących i niesłyszących, dla których sztuka jest być płaszczyzną do dialogu, przełamywania barier i wspólnego tworzenia.

Raz w miesiącu Fundacja Migawka i Teatr KTO zapraszają na spotkania teoretyczno – kreatywne otwarte dla wszystkich. Bezpośredni kontakt i wspólne działanie, to klucz do poznawania, odkrywania i doświadczania nowych obszarów kultury i sztuki, jak również do poznawania samych siebie i innych.

“Kreatywy. Centrum Kreatywności” powstało w ramach projektu Teatru KTO “Cztery odcienie teatru”

„Cztery Odcienie Teatru” mają za zadanie poszerzyć i wzmocnić w nowej siedzibie Teatru KTO ofertę kulturalną odpowiadającą europejskim trendom w obszarze sztuk performatywnych i edukacji artystycznej. W ramach projektu przygotowane zostały cztery przeplatające się cykle oscylujące wokół różnych form teatralnych i warsztatów, poruszając tematy związane z kondycją i problemami współczesnego świata.

 

[FM_form id="1"]
Skip to content