Luty w Teatrze KTO

Udostępnij:
fot. Wacław Pyzik

Drodzy Widzowie, przedstawiamy lutowy repertuar Teatru KTO.

 

Serdecznie zapraszamy na nasz głośny, premierowy spektakl „Byłam żoną Boba Marleya” wg. tekstu Małgorzaty Jantos, w reżyserii Pawła Szumca, z Katarzyną Chlebny w roli Rity Marley.

 

Muzyka jest największą wartością tego spektaklu, klimatyczne aranżacje Marleyowych hitów tworzone na żywo przez Mamas & Trawas przenoszą Ritę w przeszłość, którą przecież tak bardzo lubimy widzieć tylko w różowych barwach. Piosenki wykonywane przez Katarzynę Chlebny stoją na bardzo wysokim poziomie wokalnym, aktorka „czuje” całą sobą klimat Rastafari lat 70. Podczas śpiewu jej Rita zamyka oczy, jest w innym świecie – rzeczywistości, której już nie ma. Warto wybrać się do KTO, by poczuć ten klimat, nie zapominając jednak o tym, że drugie dno tej opowieści nie jest już tak kolorowe, jak przebywanie w oparach świętego ziela.

Piotr Gaszczyński, Teatr Dla Wszystkich

Cała recenzja >>> link

 

„Byłam żoną Boba Marleya” gramy 14 i 15.02. To świetna okazja, by Walentynki spędzić w teatrze.

 

fot. Robert Siwek

 

W tym miesiącu mamy również bardzo ciekawe propozycje spektakli, które będziemy gościć na naszej scenie:

 

4.02 jedni z najlepszych tancerzy młodego pokolenia – Dominik Więcek i Michał Przybyła zaproszą nas do dyskursu wokół nowej koncepcji braterstwa – idei sformułowanej przez Jane Ward i opisywanej w „Not Gay. Sex between Straight White Man”.

„Bromance” – spektakl teatru tańca jest próbą zmierzenia się ze stereotypem „prawdziwego mężczyzny”.

 

24.02 na naszych deskach pojawi się pierwsza na świecie praca magisterska napisana rapem.

„Rap magister” w wykonaniu Olka Talkowskiego otrzymał dwie najważniejsze nagrody podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

 

W lutym nie zabraknie również dobrze znanych i lubianych KTO-wskich tytułów:

 

Na początku miesiąca jak zwykle czekać na Was będzie maraton śmiechu z naszymi kultowymi komediami w reżyserii Krzysztofa Niedźwiedzkiego. W środę 1.02 zaprezentujemy „Atrament dla leworęcznych. Komedię absurdalną”, 2.02 „Stroiciela grzebieni” i 3.02 „Stroiciela grzebieni. Akt 2”.

 

Chwilę później, bo 9, 10 i 11.02 na scenę wkroczą „Słoneczni chłopcy”, czyli Leszek Piskorz i Jacek Strama, jako wytrawny duet aktorów z wielkim bagażem doświadczeń.

 

16, 17 i 18.02 zabierzemy Was do „ARCADII”. Dzięki impresyjnym obrazom, pełnym ruchu, kolorów i dźwięków będziemy mogli na chwilę zwolnić i dostrzec to, co jest naprawdę ważne. W wielu momentach będziemy śmiać się w głos, w innych zrobi się nostalgicznie. Tak jak w życiu…

 

fot. Wacław Pyzik

 

W lutym nie zapomnimy również o fanach piekielnie inteligentnej i pomysłowej pary aktorów – Katarzyny Michalskiej i Marcela Wiercichowskiego. 22 i 23.02 po raz kolejny do łez rozbawi nas „Audiencja III czyli Raj Eskimosów”.

 

W każdą niedzielę o g. 16.00 repertuar dedykujemy najmłodszym widzom i ich opiekunom. Poza bajkami, zapraszamy również o g. 11.00 do Klubu Twórczych Odkryć – czyli na warsztaty dla dzieci.

 

Bilety na spektakle dostępne w kasie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50, pod nr 12 633 89 47 oraz Online na stronie bilety.teatrkto.pl

 

Zapraszamy!

[FM_form id="1"]
Skip to content