Kwiecień w Teatrze KTO

Udostępnij:
fot. Klaudyna Schubert

Drodzy Widzowie, przedstawiamy kwietniowy repertuar Teatru KTO.

 

Już 12.04 serdecznie zapraszamy na wyjątkowy pokaz premierowy. Spektakl „Nie mówimy jeszcze pass, czyli najważniejsza jest rodzina” przygotowany został przez członków grupy teatralno-kabaretowej działającej w Centrum Aktywności Seniorów „Żeglarz”, której gościny udzielił Teatr KTO w ramach projektu „KTO?Senior!”.

Rodzina jest najważniejsza – to motto spektaklu, w którym seniorzy z CAS w satyrycznych piosenkach z autorskimi tekstami oraz do muzyki Jerzego Wasowskiego, spróbują się zmierzyć z problemami… nie innymi jak właśnie rodzinnymi. Spektakl jest również swego rodzaju przesłaniem, które seniorzy kierują do młodego pokolenia. Bilety dostępne w cenie 20 zł.

 

W weekend 14 i 15 kwietnia będziecie mogli przenieść się wprost do… „ARCADII”. Spektakl w reż. Jerzego Zonia, z chor. Eryka Makohona to kalejdoskop obrazów pełnych ruchu, kolorów i dźwięków. Przez godzinę na scenie przyjrzycie się życiu człowieka – od samego początku, aż po jego kres. Nie zabraknie chwil pełnych śmiechu, a także wzruszających momentów refleksji.

W kwietniu (27.04) „ARCADIA” zostanie również zaprezentowana w Prešov, czyli w Preszowie na Słowacji.

Podczas spektaklu wydaje mi się, że patrzę na mechanizm dobrze nakręconego zegara. (…) Nie ma przypadkowych gestów, spojrzeń. Zdumiewa na każdym kroku choreografia, za którą w przedstawieniu odpowiada Eryk Makohon: jest punktualna, kolejne wydarzenia „zachodzą” na siebie. To za jej pomocą everymani snują opowieści: tak mało słów pada na scenie, a tak wiele historii płynie… (…)

Przeważająca w spektaklu plastyka to także (…) rekwizyty, reżyseria światła, kostiumy. (…) Marek Braun, Jerzy Zoń, Jolanta Łagowska-Braun i Elżbieta Kwasek „odpowiadają” za stworzenie i wypełnienie pięknej przestrzeni, w której z ławek, kartonów, strojów, światła powstaje Arcadia. Nie ma jednak Arcadii bez muzyki. Scuoti Quella Fronda di Ciliegio z Madama Butterfly i Satin birds Abla Korzeniowskiego – to tylko wycinek pięknej muzycznej opowieści, w którą wprowadził nas Jerzy Zoń. Ach, co to za opowieść…

Maria Piękoś-Konopnicka, Dziennik Teatralny

 

fot. Wacław Pyzik

 

17 kwietnia wspólnie z Teatrem Nikoli będziemy obchodzić Jubileusz. Z tej okazji zostanie zaprezentowany spektakl „Księżycowa droga” w reż. Mikołaja Wiepriewa.

 

Od 18 – 22 kwietnia w naszej siedzibie ugościmy X Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego Wschód – Zachód. Zachęcamy do zapoznania się z programem na stronie >>> tutaj

 

Końcówka kwietnia zdecydowanie stać będzie pod znakiem naszych dwóch ostatnich premier.

 

24 kwietnia o g. 18.00 oraz 25 kwietnia o g. 18.00 i 20.00 na scenie KTO znów rozbrzmią dźwięki reggae a wraz z nimi genialna Katarzyna Chlebny wcieli się w rolę Rity Marley. Spektakl „Byłam żoną Boba Marleya” to muzyczna opowieść o kobiecie, która przez szesnaście lat była żoną największej gwiazdy muzyki rodem z Jamajki, ale także ikony pop kultury, do dzisiaj pobudzającej wyobraźnię młodszych i starszych buntowników przeciwko złu i niesprawiedliwości świata.  Jest to również historia trudnej miłości, która prowokuje do pytań o granice oddania, poświęcenia i tolerancji.

 

fot. Robert Siwek

 

26 kwietnia zaprosimy Was na spektakl z pięknym widokiem na Tatry, humorem nie tylko w czarnym kolorze, góralskim folklorem w tle, urną z prochami w roli głównej i jazdą bez trzymanki Zakopianką na trasie Murzasichle – Kraków, jednym słowem na „Stroiciela grzebieni”.

 

28 i 29 kwietnia będziecie mieć okazję, by miesiąc po premierze zobaczyć „Uczycie nas, jak suknie się podnosi” w reż. Józefa Opalskiego na podstawie tekstów Bertolta Brechta, Rogera Fernaya i Waltera Mehringa, z muzyką Bertolta Brechta, Hannsa Eislera i Kurta Weilla.

Spektakl „Uczycie nas, jak suknie się podnosi” to niepowtarzalna interpretacja dzieł niemieckich twórców lat 20. XX wieku we współczesnym wykonaniu gwiazd krakowskich scen dramatycznych i estradowych. W zestawieniu z muzyką na żywo w towarzystwie skrzypiec, kontrabasu, pianina i akordeonu ponadczasowy duet Brecht & Weill urzeka publiczność swoją uniwersalnością w tradycyjnej formie. 

 

fot. Klaudyna Schubert

 

W każdą niedzielę Teatr KTO repertuar dedykuje najmłodszym widzom i ich opiekunom. O g. 11.00 czekają na nich kreatywne warsztaty (dla grup wiekowych 4-6 lat oraz 7-10 lat, szczegóły: rezerwacja@teatrkto.pl) w Klubie Twórczych Odkryć, a o 16.00 na scenie prezentowane są bajki, klaunady i przedstawienia familijne.

 

Bilety na spektakle dostępne są w kasie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50, pod numerem tel. 12 633 89 47 oraz Online >>> tutaj

 

[FM_form id="1"]
Skip to content