Konferencja naukowa: „KTO JEST ZA CZWARTĄ ŚCIANĄ? TEATR PARTYCYPACYJNY”.

Udostępnij:
fot. Mikołaj Wojtanowicz

Dziś w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie rozpoczęła się konferencja naukowa pod hasłem: „KTO JEST ZA CZWARTĄ ŚCIANĄ? TEATR PARTYCYPACYJNY”.

W ostatnich latach coraz częściej słyszymy o zagadnieniu partycypacji, czyli włączania widowni oraz różnych grup społecznych w przestrzeń widowiska. Dzięki temu przestają one być jedynie biernymi odbiorcami, a stają na równych prawach z twórcami.

W tym procesie rosnące znaczenie zyskują pedagodzy i pedagożki teatru. Teatr KTO na konferencji reprezentuje nasz teatralny kolega, Sławomir Szczurek, który podczas panelu dyskusyjnego „Pokolenia” wygłosi swój referat „Historie końca. Teatralne maski starości.” Opowie o pracy nad debiutanckim spektaklem „Superstare. Sztuka, która dojrzała”, o naszym projekcie „KTO?Senior!”, sile dojrzałych opowieści i relacjach budujących nową artystyczną jakość.

 

fot. Mikołaj Wojtanowicz

 

W październiku 2022 r. Teatr KTO oddał głos krakowskim seniorom, włączając ich w działania o charakterze twórczym. Dzięki temu stali się pełnoprawnymi współtwórcami dwóch teatralnych przedstawień. Pod okiem animatora kultury Andrzeja Słupka oraz pedagoga teatru Sławomira Szczurka przez cały sezon pracowali podczas cotygodniowych warsztatów kreatywnych zgłębiając tajniki powstawania spektaklu muzycznego i dramatycznego, zapoznając się z nową współczesną dramaturgią, pracując nad zagadnieniami pamięci, wspomnień i wartości posiadanych doświadczeń, by w finale zaprezentować autorskie spektakle na profesjonalnej scenie Teatru KTO.

 

Najbliższa premiera w ramach projektu „KTO?Senior!”:

 

„Podnoszą się od stołu
na wagach
śniadań
rozmów
min…”
spektakl inspirowany dramatem „Wdowy” Sławomira Mrożka
reż. Sławomir Szczurek

 

1 i 2 czerwca 2023 g. 19.00

 

Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie teatru, pod nr 12 633 89 47 oraz Online:

1.06 >>> tutaj

2.06 >>> tutaj

 

Zapraszamy!

[FM_form id="1"]
Skip to content