Jubileusz Teatru Nikoli i spektakl „Księżycowa droga”

Udostępnij:
fot. Sebastian Góra

W poniedziałek 17 kwietnia o g. 19.00 Teatr Nikoli świętować będzie u nas swój Jubileusz i z tej okazji zaprezentuje spektakl „Księżycowa droga”.

 

Bilety dostępne w kasie naszego teatru przy ul. Zamoyskiego 50, pod nr 12 633 89 47 oraz Online >>> tutaj

 

Jeśli czegoś bardzo pragniemy, cały wszechświat potajemnie nam sprzyja. Marzenia są bowiem jak księżyc niby daleko, a jednak na wyciągnięcie ręki. Nie możemy go zatrzymać, ale możemy za nim podążać, a doprowadzi nas tam, gdzie w głębi serca chcemy dotrzeć.

„Księżycowa droga” to zaskakująca wędrówka dwóch oryginalnych postaci. Nie jest to jedynie wyprawa po świecie, ale też podróż w głąb siebie. Podczas spektaklu stajemy się świadkami poruszającej pogoni za marzeniami. I chociaż owe marzenia bywają różne; świadczą o pragnieniu poznawania świata i tego, co wydaje się być nieosiągalne. Przedstawienie adresowane jest do szerokiego grona odbiorców. Każdy interpretuje je na swój sposób. Jednak niezmienne jest to, że sztuka oddziałuje na ludzką wrażliwość, porusza wyobraźnię, a proste przedmioty nabierają w niej nowego, symbolicznego sensu.

Reżyseria: Mikołaj Wiepriew
W obsadzie: Dominika Jucha, Mikołaj Wiepriew
Czas trwania: 50 min.

 

fot. Sebastian Góra

 

Teatr Nikoli został założony w Kijowie w 1990 r. przez Mikołaja Wiepriewa. W Polsce funkcjonuje od 1992 r. Uczestniczy zarówno w festiwalach krajowych, jak i zagranicznych. Prowadzi warsztaty teatralne na terenie całego kraju i poza jego granicami. Był pomysłodawcą i realizatorem „Festiwalu Uśmiechu” w Krakowie (2002), Festiwalu „Science Fiction” w Wieliczce (2003) oraz I Mim Festiwalu w Krakowie (2013) .

13.06.2013 Teatr Nikoli oraz jego dyrektor i reżyser Mikołaj Wiepriew indywidualnie uhonorowany został odznaką HONORIS GRATIA miasta Krakowa za całokształt działalności na rzecz godnego reprezentowania miasta Krakowa na arenie lokalnej i międzynarodowej.

Teatr Nikoli łączy w sobie elementy pantomimy, akrobatyki, komedii, tańca współczesnego i sztuki cyrkowej. Wszystkie przedstawienia to pantomimiczne występy, gdzie muzyka, ruch i gest są głównymi środkami wyrazu. Największy nacisk stawiany jest na humor i pozytywną energię, które ułatwiają widzowi swoiste wejście w oglądany spektakli oraz przeżywanie go wspólnie z aktorami. Dzięki nawiązanemu porozumieniu na linii artyści-publiczność, oglądający mogą wyjść po spektaklu pełni pozytywnych emocji i chęci do dalszego obcowania ze sztuką.

W swoim repertuarze teatr posiada zarówno spektakle sceniczne jak i plenerowe. Ich różnorodna forma, bogactwo treści oraz duża dawka humoru sprawiają, że adresatami twórczości Teatru Nikoli mogą być ludzie w każdym wieku.

 

[FM_form id="1"]
Skip to content