Prezentacje festiwalowe Teatru KTO – inauguracja sezonu!

Udostępnij:
Prezentacje festiwalowe Teatru KTO - inauguracja sezonu!

Dokładnie rok temu ćwiczyliśmy w Teatrze KTO umiejętność bilokacji, prezentując w trzeci weekend czerwca spektakle na Olimpiadzie Teatralnej w Sankt Petersburgu oraz na festiwalach w Bremie i Wilnie.

W tym roku inaugurujemy nasz festiwalowy sezon w połowie czerwca. Wracamy (już z piątym tytułem z repertuaru Teatru KTO) do rumuńskiego Sibiu, które w tym czasie zamieni się w stolicę światowego teatru. Założony w 1993 roku przez Constantina Chiriaca festiwal wyrósł, w ciągu niemal trzech dekad, na imponujące rozmachem i komplementarną koncepcją święto teatru.

W doborowym towarzystwie, jak zawsze na Festivalu International de Teatru de la Sibiu, zaprezentujemy wznowiony w 2018 roku spektakl Jerzego Zonia Zapach czasu. To jedno z trzech polskich przedstawień (obok Francuzów Krzysztofa Warlikowskiego i Anty-Gone TRYPTYK Grzegorza Brala) w tegorocznej wyjątkowej, bo ONLINE, edycji FITS.

Link do strony festiwalu i pełnego programu poniżej, a wśród tegorocznych pozycji obowiązkowych m.in. Akram Khan Company, Sasha Waltz & Guests, Kibbutz Contemporary Dance Company, Schaubühne Berlin, Needcompany, Odin Teatret – Theatrum Mundi.

https://www.sibfest.ro/fits-online

[FM_form id="1"]
Skip to content