Spektakle familijne

TUILES 
Spektakl pełen humoru i animacji przedmiotów

Burleskowa żonglerka w solowym wykonaniu Freda Teppe, w duchu Jacquesa Tati. Tworzy on dziwaczny, poetycki świat, w którym przedmioty codziennego użytku wykorzystywane są do niecodziennych funkcji i celów. Magiczny stołek, na którym podskakują piłki, które potem znikają. Suszarka do ubrań, która buntuje się, aby stać się ptakiem. Nieprawdopodobnie wypełnione pudelka chipsów. Niepoprawny smakosz, prawdziwy chipsopata, który przez cały czas trwania spektaklu pożera chipsy, pudełko po pudełku. Delikatna i naiwna postać, która czyni wszystko co tylko może, aby “dobrze wypaść” w świecie porównywalnym z najlepszymi filmami Pierra Etaix.

BARAKA
Współczesny cyrk

Zawieszone w przestrzeni pomiędzy sztuką cyrkową a teatrem przedmiotów przedstawienie Baraka to delikatny i psotny spektakl, w którym dwóch bezczynnych kelnerów oddaje się absurdalnym zabawom pełnym wirtuozerii I prostoty.

Wierni czytej tradycji burleski i tempu kojarzonemu z tą sztuką, zmieniają oni pierwotne funkcje użytkowych przedmiotów i sprawiają, że czajniczki do herbaty zaczynaja latać, a szklanki tańczyć, kostki cukru unoszą się w mechanicznej choreografii, a sznury torebek z herbatą wiją się jak węże pod magicznym wpływem zaklinacza…

Postaci, niesione na falach poetyckiej, zrytmizowanej muzyki wschodu, a to staczają pojedynki, a to łączą się w duety, przybliżając publiczność do granic Teatru Absurdu.

Tytuł spektaklu, inspirowany słowem pochodzącym z marokańskiego dialektu, ma więcej wspólnego z zatrzymaniem się, aby  coś przerwać, niż z koncepcją szczęścia. Przedstawienie bazuje na nieporozumieniach pomiędzy dwoma bardzo odmiennymi postaciami, z których każda na swój własny sposób czeka na Godota, nie wypowiadając przy tym ani jednego słowa…

OCTO

OCTO to numer z “diabelskimi kijkami” (devil’s sticks), podczas którego Paul stopniowo wyzwala się z oktagonalnego kręgu i powiększa swoj obszar działania. Połączenie poezji i technicznej perfekcji na najwyższym poziomie warsztatowym sprawia, że jest to wyjątkowy występ artysty animującego niewielkie przedmioty.

Występuje: Paul Rozaire 
Paul Rozaire, zawodowiec od ponad 10 lat, jest artystą cyrkowym – samoukiem wyspecjalizowanym w żonglerce. Uznany przez swych kolegów za jednego z najlepszych żonglerów diabelskimi kijkami, od 2008 roku Paul wspólpracuje ze stowarzyszeniami Extenses’arts oraz Balle et Art et Ose Clowns oraz daje solowe występy w kabaretach. Bierze także udział w licznych zjazdach żonglerów i w festiwalach cyrkowych na całym świecie.

 

UWAGA!

Specjalne ceny biletów na spektakle Fred Teppe Company.

BARAKA
Bilet normalny – 50 zł
Bilet ulgowy – 40 zł
Kup >>> tu
 
TUILES + OCTO
Bilet dla DZIECI – 15 zł
Bilet dla dorosłych – 40 zł
Bilet rodzinny 2+2 – 100zł (tylko w kasie teatru)
Kup >>> tu

 

FRED TEPPE COMPANY

Zespół Fred Teppe Company powstał w 2017 roku, a jego nazwa pochodzi od nazwiska założyciela, który stworzył także formację o nazwie “Sens Caché”. Z udziałem Freda Teppe oraz Matthieu Tassy powstał spektakl „Perpetuum mobile”. 

W 2006 roku, podczas 6-letniego pobytu w Maroku, Fred założył w Rabacie zespół “Haraka Daima” i stworzył spektakl ”Rebond” (“Odbicie”), 50-minutowy występ solowy wykonywany w centrach kultury, w marokańskich szkołach prywatnych oraz we francuskich szkołach międzynarodowych w Marakeszu, Rabacie, Casablance, Agdirze i Tangerze. Pracował także dla marokańskiej telewizji, biorąc udział w filmie telewizyjnym “Moul Piscala” oraz będąc autorem 30 jednominutowych filmików reżyserowanych dla Kanału Pierwszego przez Leilę Triky. 

W 2011 roku Fred powrócił do Francji i stworzył solowy spektakl “Tuiles”, który wykonał ponad 60 razy we Francji i za granicą. Spektakl ten nadal podróżuje.

W 2017 roku, mieszkając wówczas przez kilka lat w Nancy, artysta założył zespół Compagnie Fred Trappe i wraz z Paulem Rozaire, artystą cyrkowym z Lorraine uważanym za wybitnego specjalistę od żonglerki diabelskimi kijkami, stworzył spektakl “Baraka”.

FRED TEPPE COMPANY

BARAKA

Scenariusz, wykonanie
Fred Teppe, Paul Rozaire

Reżyseria świateł
Florent Chartier

Kostiumy
Elsa Rose

Produkcja
Marie Mellinger

Czas trwania
60 min

TUILES

Koncepcja, wykonanie
Fred Teppe

Reżyseria świateł
Florent Chartier, Jean-Pierre Legout

Kostiumy
Elsa Rose

Produkcja
Marie Mellinger

Czas trwania
60 min

OCTO

Wykonanie
Paul Rozaire

Czas trwania
10 min

[FM_form id="1"]
Skip to content