Eurydyka

10.07: 21.00 Tarnów | boisko Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24A

11.07: 22.00 Kraków | Rynek Główny

Fot. M. Zakrzewski

Niepokój i konieczność izolacji od najbliższych stały się nieoczekiwanie powszechnym doświadczeniem podczas pandemii. Dlatego najnowszy spektakl Teatru Biuro Podróży jest artystyczną reakcją na zagrożenie rozłąką z ukochaną osobą.

Przedstawienie odwołuje się do ponadczasowych losów Orfeusza i Eurydyki, których miłość była mocniejsza niż śmierć. Zrozpaczony Orfeusz, nie mogąc się pogodzić z utratą swojej ukochanej, postanawia ją odnaleźć. Podczas swej wędrówki dociera do piekła pełnego szczurów, gdzie musi zmierzyć się ze swoimi wspomnieniami i rozterkami, i skonfrontować własne wyobrażenie tego, co znajduje się po drugiej stronie życia z rzeczywistością… Co jest prawdziwe, a co jest ułudą? Jak zakończy się wędrówka współczesnego Orfeusza? Czy w postpandemicznym świecie wystarczy nam miłości i odwagi, by odbudować wspólne życie?

Teatr Biuro Podróży | Polska

Zespół, założony w 1988 roku przez Pawła Szkotaka, przez lata wypracował własny warsztat oraz rozpoznawalny styl teatralny. Swoje przedstawienia grał na 6 kontynentach w ponad 50 krajach świata. Specjalizuje się w widowiskach plenerowych. Jest również inicjatorem wielu projektów artystycznych i społecznych. Współpracował z uchodźcami palestyńskimi w Bejrucie oraz prezentował spektakl Carmen Funebre na Zachodnim Brzegu, w irackim Kurdystanie oraz w regionie Diyarbakir (Kurdystan).

Reżyseria: Paweł Szkotak
Muzyka: Łukasz Matuszyk
Scenografia: Teatr Biuro Podróży oraz Natalia Kołodziej, Joanna Sapkowska Pieprzyk, Michał Wielopolski

Wykonawcy: Maja Osińska, Marta Strzałko, Bartosz Borowski, Łukasz Kowalski, Paweł Stachowczyk, Tomasz Wrzalik, Maciej Zakrzewski

Czas trwania: 50’

[FM_form id="1"]
Skip to content