Echa

08.07: 18:00 Kraków | Rynek Główny od strony kościoła św. Wojciecha

09.07: 16:00 Kraków | plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy Galerii Krakowskiej

10.07: 20:00 Kraków | Rynek Podgórski

Echa 

Spektakl bez słów jest impresją na temat Kresów Wschodnich. Narrację przedstawienia prowadzi muzyka – utwory instrumentalne i pieśni śpiewane na żywo przez aktorów. Zdjęcia, które ożywają na oczach widzów, przenoszą do świata wielu kultur, narodowości i wyznań: do świata Kresów Wschodnich sprzed wojny i w czasach powojennych. Spektakl opowiada o migracji, przesiedleniach, o tym, co do niedawna wydawało się przeszłością. Przeszłością, która niestety wróciła do nas z całą mocą. Ruch sceniczny autorstwa Natalii Iwaniec prowadzi przez tę podróż za pomocą techniki Gaga, unikatowego języka ruchowego opracowanego przez Ohada Naharina. 

 

Reżyseria, scenariusz, wybór muzyki

Monika Kozłowska

Choreografia

Natalia Iwaniec 

Scenografia i kostiumy

Joanna Jaśko-Sroka 

Występują

Justyna Orzechowska, Magdalena Pamuła/Julia Szewczyk, Justyna Wójcik, Kacper Lech/Piotr Majewski, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński 

Premiera

Kraków, 2021

Czas trwania

50 minut 

 

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska. 

 

Teatr Migro | Polska

Grupa powstała w 2019 roku w Krakowie z inicjatywy Moniki Kozłowskiej i Justyny Wójcik. Artyści Migro, od lat związani zawodowo z Teatrem KTO i zainspirowani jego działaniami artystycznymi, łączą tak zdobyte doświadczenia z interesującymi ich tematami i poszukiwaniami artystycznymi. 

Sceną Teatru Migro są ulice, place, skwery małych miasteczek i dużych miast. W jego przedstawieniach nie ma słów; są gesty, taniec, mimika – język teatru czytelny dla każdego widza. Nazwa „Migro” odnosi się do wędrownego charakteru zespołów ulicznych, podkreśla także tematykę, którą zainteresowani są artyści teatru – migrujących społeczności i przypadkowych spotkań w naszej codziennej drodze. 

[FM_form id="1"]
Skip to content