Dzień Kobiet w Teatrze KTO

Udostępnij:
Rui Pedro Pinto / mat. artysty

Jak co roku, tak i tym razem przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowy pomysł na świętowanie Dnia Kobiet.

 

8 marca zapraszamy na premierowy spektakl „Uczycie nas, jak suknie się podnosi” w reż. Józefa Opalskiego na podstawie tekstów Bertolta Brechta, Rogera Fernaya i Waltera Mehringa, z muzyką Bertolta Brechta, Hannsa Eislera i Kurta Weilla. Po pokazie około godz. 20.45 w foyer Teatru odbędzie się koncert w wykonaniu portugalskiego artysty – Rui Pedro Pinto połączony z lampką wina.

 

Songi Brechta, mimo ponad 80-letniej tradycji inscenizacyjnej, nadal porywają swoją aktualnością. Mroczne, pełne szaleństwa, choć niepozbawione przewrotnego humoru i liryzmu urzekają formą i przekazem. Reżyser Józef Opalski wydobywa z nich wyraziste wizerunki kobiet: matek, wdów, kochanek, prostytutek i żebraczek. Wszystkie razem tworzą niemal antyczny chór, który w przejmujący sposób opisuje i interpretuje rzeczywistość. Całe przedstawienie pozostaje jednak w konwencji kabaretu lat. 40 i burleski.
Na scenie zobaczymy pragnienia, żądzę i bunt. A wszystko to w gwiazdorskim wykonaniu genialnych aktorek i aktorów krakowskich scen, którzy uwodzą swym wdziękiem, śpiewem oraz doskonałą choreografią. Artystom przez cały czas towarzyszy muzyka na żywo.

 

Rui Pedro Pinto to pochodzący z Porto, portugalski uznany muzyk rockowy, wokalista i kompozytor. Od ponad 20 lat przypomina klasykę rocka, grunge’u i bluesa. Jego głównymi inspiracjami są przede wszystkim: The Beatles, The Doors, Nail Young, Frank Zappa, Jeff Buckley, Nirvana, Alice in Chains, Soundgarden, Pearl Jam, Stone Temple Pilots, Queen i Led Zeppelin. Rui Pedro Pinto jest także dobrym luthier, budującym głównie gitary akustyczne i klasyczne, amerykańskie gitary folkowe, a także unikalne gitary portugalskie.

 

Bilety dostępne w kasie Teatr KTO, pod nr 12 633 89 47 oraz Online >>> tutaj

[FM_form id="1"]
Skip to content