DROM – ścieżkami Romów

10.07: 18.00 Kraków | Rynek Podgórski

Fot. Paweł Monsiel
Romowie, Cyganie, Kalderasze, Lowarzy, Polska Roma, Bergitka Roma… Czy wiecie kim są, skąd pochodzą, jakie są ich tradycje, jak żyli kiedyś, a jak dzisiaj? DROM to poetycko-filozoficzna opowieść o wędrówce i historii Romów: grupy etnicznej, która zamieszkuje niemal wszystkie kraje świata, a o której wiemy tak niewiele. Osią narracyjną tego przedstawienia bez słów jest muzyka romska z różnych krajów świata.

Specjalne podziękowania dla Jerzego Zonia i Teatru KTO oraz Edyty Jaśkowiak i Teresy Mirgi.

Teatr Migro | Polska

Grupa powstała w 2019 roku w Krakowie, z inicjatywy Moniki Kozłowskiej i Justyny Wójcik. Artyści Migro, od lat związani zawodowo z Teatrem KTO i zainspirowani jego działaniami artystycznymi, łączą tak zdobywane doświadczenia z interesującymi ich tematami i poszukiwaniami artystycznymi.

Sceną Teatru Migro są ulice, place, skwery małych miasteczek i dużych miast. W przedstawieniach teatru nie ma słów; jest gest, taniec, mimika – język teatru czytelny dla każdego widza. Nazwa „Migro” odnosi się do wędrownego charakteru zespołów ulicznych, ale podkreśla także tematykę, którą zainteresowani są artyści teatru – tematem migrujących społeczności, przypadkowych spotkań w naszej codziennej drodze.

Scenariusz, reżyseria, wybór muzyki: Monika Kozłowska
Choreografia: Aleksander Kopański
Choreografia flamenco: Bogumiła Delimata
Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka

Wykonawcy: Anna Jedlikowska, Paulina Lasyk, Justyna Orzechowska, Grażyna Srebrny-Rosa, Justyna Wójcik, Marta Zoń, Sławomir Bendykowski, Marek Gierat, Aleksander Kopański, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński

Czas trwania: 50’

[FM_form id="1"]
Skip to content