„Byłam żoną Boba Marleya” – Katarzyna Chlebny w roli Rity Marley, premiera już w styczniu 2023

Udostępnij:
Katarzyna Chlebny_fot. Faustyna Ostróżka

Drodzy Widzowie,

z niezwykłą przyjemnością pragniemy zaprosić Was do Teatru KTO na pierwszą premierę 2023 r. Już 27 stycznia Katarzyna Chlebny (znana m.in. z roli Kory w spektaklu „Kora. Boska” w krakowskim Teatrze Proxima), wystąpi w roli Rity Marley, żony jednego z najsłynniejszych wokalistów reggae na świecie – Boba Marleya. Monodram autorstwa Małgorzaty Jantos wyreżyseruje Paweł Szumiec. Za kierownictwo muzyczne odpowiada Aleksander Brzeziński.

 

Bilety na spektakle „Byłam żoną Boba Marleya” dostępne są w kasie teatru, pod numerem tel. 12 633 89 47 oraz Online.

28 stycznia 2023 >>> bilety

14 luty 2023 (spektakl walentynkowy) >>> bilety

15 luty 2023 >>> bilety

 

Katarzyna Chlebny, Paweł Szumiec_fot. Małgorzata Kasińska

 

Aleksander Brzeziński_fot. Faustyna Ostróżka

 

„Byłam żoną Boba Marleya”

Spektakl „Byłam żoną Boba Marleya” to muzyczna opowieść w rytmie reggae o Ricie Marley, kobiecie, która przez szesnaście lat była żoną największej gwiazdy muzyki rodem z Jamajki, ale także ikony pop kultury, do dzisiaj pobudzającej wyobraźnię młodszych i starszych buntowników przeciwko złu i niesprawiedliwości świata.

Mimo historycznych odniesień, twórców spektaklu interesuje przede wszystkim portret kobiety, która, żyjąc u boku sławnego na całym świecie męża, próbuje uwolnić się od zależności od niego i odnaleźć swoją własną drogę poprzez poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: kim jestem? W Ricie Marley dostrzegliśmy rysy współczesnej kobiety,  dojrzewającej do świadomości swoich praw i swojej indywidualności.

„Byłam żoną Boba Marleya” jest też opowieścią o trudnej miłości, która prowokuje do pytań o granice oddania, poświęcenia, tolerancji. Jest opowieścią o miłości tym trudniejszej, że czasami zamkniętej w ciasnych ramach, wywodzącego się z Jamajki, chrześcijańskiego ruchu Rastafari.

Równoprawną bohaterką spektaklu jest muzyka. Zabrzmi ona m.in. w piosenkach Boba Marleya i Rity Marley (np. „Is This Love”, „No Woman, No Cry”), wykonywanych na żywo z zespołem Mamas & Trawas, specjalnie powołanym na potrzeby przedstawienia.

Wierzymy, że największym atutem naszego spektaklu jest odtwórczyni roli Rity Marley – Katarzyna Chlebny – która granej przez siebie bohaterce i interpretacjom piosenek nadaje swój indywidualny rys. Wierzymy więc, że kreacja aktorki spowoduje, że mimo odległości kulturowej z Polski na Jamajkę, widz podda się opowieści w transowym rytmie reggae i wyruszy w tą nieco egzotyczną podróż.

 

Katarzyna Chlebny_fot. Faustyna Ostróżka

 

Monodram: MAŁGORZATA JANTOS

Reżyseria i dramaturgia: PAWEŁ SZUMIEC

Kierownictwo muzyczne, muzyka, aranżacje: ALEKSANDER BRZEZIŃSKI

Scenografia: MAREK BRAUN

Kostiumy: JOLANTA ŁAGOWSKA-BRAUN

Wykonanie kostiumów: ELŻBIETA KWASEK

Multimedia: WOJTEK KAPELA

Producentka, asystentka reżysera: MAŁGORZATA KASIŃSKA

 

Występują:

KATARZYNA CHLEBNY w roli Rity Marley

 

Muzyka na żywo:

Mamas & Trawas

w składzie: Aleksander Brzeziński, Jakub Nieć, Damian Mielec.

 

Katarzyna Chlebny, Paweł Szumiec_fot. Małgorzata Kasińska
[FM_form id="1"]
Skip to content