Zdjęcie portretowe, czarno-białe. Ujęcie od klatki piersiowej w górę. Dojrzały mężczyzna, lekko łysiejący, czoło wysokie, włosy krótkie, szpakowate. Oczy jasne, za za owalnymi okularami z czarnymi oprawkami. Spojrzenie inteligentne, przenikliwe. Nos zgrabny, krótki, usta zamknięte, prawie niezauważalny zarost. Ubrany w jasny, melanżowy podkoszulek z okrągłym dekoltem i widocznymi przeszyciami. Na szyi łańcuszek.

Maciej Słota

Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie.

Od 1995 roku współpracuje z Teatrem Bagatela. W dorobku ma ponad 30 ról teatralnych. Zagrał w filmach: Hi WayBóg w Krakowie, Karolina, a także w serialach telewizyjnych: Szpital, Zakochani po uszy, Ojciec Mateusz. Na 30. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w 2011 roku otrzymał nagrodę aktorską Ekranowe Odkrycie Roku za rolę w filmie Heniek.

Współpracę z Teatrem KTO rozpoczął w 2005 roku od roli w spektaklu Jerzego Zonia Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać. Wystąpił również w przedstawieniu Operacja Opera czyli pierwszym polsko-norweskim kabarecie, realizowanym w Krakowie i Oslo.

Gra we wszystkich przedstawieniach Krzysztofa Niedźwiedzkiego zrealizowanych w Teatrze KTO: Atrament dla leworęcznych. Komedia absurdalna, Święci tego tygodnia. Komedia obyczajowa, Teatr Telewizji. Komedia sensacyjna i Stroiciel grzebieni.

[FM_form id="1"]
Skip to content