Zdjęcie portretowe, en face, czarno-białe. Ujęcie od klatki piersiowej w górę. Mężczyzna, brunet. Twarz szczupła, pociągła, wokół oczu i na czole lekkie zmarszczki. Włosy długie, zaczesane do tyłu, spięte. Oczy duże, bardzo ciemne, błyszczące, brwi gęste, czarne. Nos prosty, usta zamknięte w delikatnym uśmiechu. Bardzo krótki, nieco szpakowaty zarost. Ubrany w ciemną, rozpiętą koszulę z wzorami na plecach.

Adam Plewiński

Ukończył Szkołę Aktorską SPOT oraz Szkołę Wokalno-Aktorską w Krakowie.

W sezonie 2016/2017 aktor Teatru im. A. Sewruka w Elblągu, wystąpił m. in. w spektaklach Emila Wesołowskiego, Jerzego Bielunasa i Andrzeja Ozgi.
Od 2018 roku występuje w Teatrze Cogito. Zobaczyć go także można w spektaklu DROM – ścieżkami Romów Teatru Migro.

Z Teatrem KTO związany od 2006 roku.

Zagrał w spektaklu Quixotage oraz widowiskach plenerowych m.in. Wesele Zielonej Gęsi (2012), Neomonachomachia (2015), Vivat Podgórze! (2018).

Aktualnie w obsadzie spektakli Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkaćŚlepcyZapach czasu.

Zapisz się do newslettera Teatru

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Teatru KTO drogą elektroniczną, na wskazany przeze mnie adres e-mail, informacji marketingowych w formie NEWSLETTER, przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne.
Tym samym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w ww. celu. Przyjmuję do wiadomości, iż zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, a szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych znajdują się w Polityka prywatności.

Skip to content