Ptaki-Dziwaki - Teatr i Kropka

opis

„Ptaki-Dziwaki“ to pełna humoru opowieść o wolności i tolerancji. O tym, że każdy z nas jest inny, każdy ma coś koślawego i coś wyjątkowego. Powinniśmy tę wyjątkowość pielęgnować w sobie i podsycać w innych, bo gdybyśmy wszyscy byli tacy sami, świat byłby niezwykle ponurym miejscem. Artyści mówią dzieciom, by nie poddawały się wymogom popkultury, głupim modom i temu, co widzą w telewizji, czy Internecie. Nie muszą mieć tych rzeczy, co wszyscy i wyglądać tak samo. Pielęgnowanie umiejętności chodzenia własną drogą to jedna z cenniejszych i trudniejszych do zdobycia umiejętności. A stąd już tylko krok do poczucia własnej wartości, które w tym szalonym świecie jest po prostu fundamentem szczęśliwego życia.

Teatr i Kropka działa w ramach Fundacji Kultury i Sztuki –„i Kropka”. Grupę teatralną tworzą zapraszani do współpracy twórcy, którzy przygotowują poszczególne spektakle i wydarzenia artystyczne. Spektakl dla dzieci „Ptaki-Dziwaki” jest efektem twórczej współpracy  grupy młodych zawodowych artystów, którzy mogą się już poszczycić sporym dorobkiem.

6,7,8.07 godz. 17.00 Plac Szczepański, 9.07 godz. 18.00 Plac Szczepański

Czas trwania: 50’
Premiera: 10.2014, Tarnów & Kraków
Scenariusz: Patrycja Nowak
Reżyseria: Daria Woszek
Choreografia: Kaya Kołodziejczyk
Muzyka: Daniel Pigoński
Scenografia: Alicja Kazimierczak
Kostiumy: Adrian Lewandowski
Wykonawcy: Paweł Smagała, Bartosz Michał Buława, Anna Maria Karabela,  Matylda  Baczyńska, Kamil Toliński, Katarzyna Baran, Jan Niemczyk

www.fundacjaikropka.pl

 

kto w internecie