Pieśni Wolności - Pieśni dla miasta

opis

W świecie opisanym przez autora „451 stopni Fahrenheita” książki są zakazane i niszczone. Jedynym nośnikiem przekazu ich treści mogą stać się ludzie, którzy je przeczytali. W oparciu o tę ideę grupa „Pieśni dla miasta” skonstruowała swój nowy performans zatytułowany „Pieśni Wolności”. Tym razem do projektu zaproszono czterech znanych autorów (po jednym na każdy dzień festiwalu). Są to osoby, których twórczość jest dzisiaj na „indeksie”. Ludzie, którzy mówią odważnie to, co myślą i którzy w związku z tym spotykają się z różnego rodzaju restrykcjami. Artyści dla których ważna jest osobista i twórcza wolność. Każdy z nich napisał na temat wolności krótki tekst. Utwory te zostały następnie opracowane muzycznie i rozpisane na głosy. O określonej godzinie, w określonym miejscu w Krakowie zostaną one wykonane jako pieśni wolności. Teksty zostaną zaśpiewane, aby oddziaływały nie tylko na intelekt widzów, ale również na ich ciało, aby poprzez wibracje wyśpiewywanych dźwięków wniknęły głębiej w słuchaczy. Każdy utwór zostanie wykonany tylko raz. Jedyny ślad, jaki pozostanie po tym wykonaniu będzie przechowany w pamięci i wrażliwości widzów, którzy będę uczestniczyli w performansie. Tekst utworu nie zostanie nigdzie opublikowany, nie będzie można do niego dotrzeć. Cała akcja będzie maksymalnie utajniona, tworząc w ten sposób namiastkę rzeczywistości opisanej przez Ray’a Bradbury, w której sztuka, jako nośnik niebezpiecznych, niewygodnych treści, musi zejść do podziemia.

Autorski projekt zatytułowany „Pieśni dla miasta” został przygotowany dla 37 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i wykonany po raz pierwszy w konkursie NURT OFF w dniu 14 maja 2016 roku.

Performans zaczyna się każdego dnia o godzinie 21.00.

06.07, 07.07, 08.07 g. 21.00 (informacja o miejscu gry - Punkt informacyjny festiwalu Rynek Główny)

 

Premiera premiere: 07.2017, Kraków

Opieka artystyczna: Mateusz Przyłęcki

Wykonawcy: Hubert Domański, Tomasz Krzyżanowski, Sean Palmer, Kuba Pałys, Maciej Staniecki, Piotr Starzyński, Marcin Styborski

https://web.facebook.com/piesnidlamiasta/

 

 

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie