KTO w podróży

Nosferatu - N.N. Theater Neue Volksbühne Köln-Kolonia (Niemcy)

opis


Artyści z zespołu N.N. Theater i ich reżyser George Isherwood przenoszą na scenę przejmującą historię śmierci, gry cieni i erotycznej namiętności, w której groza jest przemieszana z humorem. Jest to hołd Teatru N.N. dla Friedricha Wilhelma Murnaua, wielkiego reżysera niemych filmów. Publiczność doświadczy doznań podobnych do wizyty w starym kinie z okresu Republiki Weimarskiej, gdzie dialogi zastępowało bogactwo nastrojowej muzyki wykonywanej na żywo.

premiera nowej wersji: maj 2013
czas trwania 75 minut

---

Grupa N.N. Theater rozpoczęła działalność w 1987 roku jako teatr uliczny, lecz w trakcie swej ewolucji wykonywała spektakle prawie wszędzie: w teatrach, na rynkach, w halach przemysłowych i na międzynarodowych festiwalach. Jej oryginalne przedstawienia są pełne energii i bezpośrednie w przekazie. Teatr N.N. próbuje w nich zawsze znaleźć równowagę pomiędzy tragedią i komedią.
Pełniąca rolę ambasadora Kolonii grupa przedstawiała swoje wyjątkowe propozycje teatralne we wszystkich częściach Niemiec i za granicą. N.N. Theater stara się zawsze nadążać za pulsem czasu. Jego spektakle bazują zazwyczaj na dziełach klasycznych, do których artyści odnajdują współczesny klucz, ułatwiający ich zrozumienie szerokiej publiczności. Zespół odnajduje często humor ukryty w klasyce i dzięki temu staje się ona bardziej przystępna dla współczesnego widza. Specyficzny zestaw środków teatralnych wykorzystywany przez grupę wzbudza zachwyt publiczności od ponad 25 lat.

W ubiegłym roku N.N. Theater otrzymał Nagrodę Teatralną miasta Kolonii za rok 2012.
Oto komentarz jury:
"Pełniąc rolę ambasadora miasta Kolonii, prze 25 lat zespół przygotowywał spektakle nowoczesne i pełne życia. Dzięki szczególnym umiejętnościom tworzenia pełnych humoru adaptacji klasycznych dzieł literackich, grupa odnosi sukces w kontakcie z publicznością o różnorodnym społecznym rodowodzie".

Strona internetowa teatru

 

krytyka

Lippishe Zeitung:
Już od lat grupa teatralna N.N. Theater gwarantuje publiczności przedstawienia pełne fantazji, wraz z czymś co obok śmiechu wywołuje dreszcze. Są to spektakle, w których aktorzy odczuwają radość ze swojej gry pełnej znaczących gestów. N.N. Theater daje gwarancję przedstawienia pełnego energii, zawierającego coś, co warto przemyśleć, spektaklu którego nie cechuje nadmiar powagi, ale w którym kreatywność nie zna granic. Wciąż na nowo, mroczność unosząca się nad fabułą rozświetla się przebłyskami cudownie dziwnych "przewrotów" w teatralnej akcji. Ostatni spektakl który oglądałem był fantastycznym splotem samplowanych dźwięków, bębnów, dzwonów i czarownych pieśni.

 

realizacja

autor: Bram Stoker
adaptacja: N.N. Theater
reżyseria: George Isherwood
muzyka: Antje von Wrochem

występują: Michl Thorbecke, Oliver Schnelker, Christine Per, Irene Schwarz, Antje von Wrochem

 

Festiwal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie