Latarnik - Teatr Pijana Sypialnia

opis

Inspiracją do stworzenia scenariusza tego spektaklu była twórczość Henryka Sienkiewicza. Akcja spektaklu rozpoczyna się w tajemniczym studiu telewizyjno-radiowym, w którym młodzi dziennikarze otrzymują zadanie: nudną historię Skawińskiego, bohatera sienkiewiczowskiej noweli „Latarnik”, muszą przerobić na gorącego newsa.
Nieoczekiwanie w studiu pojawia się kandydat na nowego latarnika. Dziennikarze wyruszają razem z nim w podróż, podczas której odwiedzą miejsca znane publiczności z dzieł Sienkiewicza i spotkają stworzonych przez niego bohaterów, którzy wywarli duży wpływ na polską literaturę, mentalność i kulturę popularną.

Teatr Pijana Sypialnia to największy niezależny teatr w kraju, założony w 2012 roku w Warszawie przez aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów. Obecnie zespół tworzy ponad 100 artystów pracujących w sekcji aktorskiej, w „Filharmonii Pijanej Sypialni”, w zespole wokalnym oraz w zespole tanecznym „Woda na młyn”.

Autorskie widowiska oraz koncerty realizowane przez Teatr Pijana Sypialnia prezentowane są w tradycyjnych salach teatralnych, ale równie często w zaskakujących przestrzeniach postindustrialnych i w plenerze.

Krytycy i znawcy sztuki scenicznej cenią Pijaną Sypialnię za kulturę muzyczną oraz oryginalny repertuar inspirowany zapomnianymi konwencjami teatralnymi i folklorem.

06.07, 07.07, 08.07 g. 19.30 Mały Rynek

Czas trwania: 65’
Premiera: 05.2016, Warsaw, Poland.
Scenariusz: Sławomir Narloch
Kierownik muzyczny: Daniel Zieliński
Reżyseria: Stanisław Dębski
Opracowanie muzyczne: Grzegorz Sieradzki
Wykonawcy: Paulina Dulla, Wojciech Gawrych,  Adam Hadi, Katarzyna Lasota,  Sławomir Narloch, Jakub Pawlak, Sebastian Słomiński
Muzycy: Kamila Adamska, Bartłomiej Słojewski, Piotr Thieu Quang, Bernard Łasecki,  Katarzyna Wasiak,  Agata Frysz, Magdalena Górska, Szymon Kałużny,  Milena Krupińska, Joanna Pomykała, Paweł Kielak, Daniel Zieliński

www.pijana-sypialnia.pl

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie