Kamchàtka - Kamchàtka, Spain

opis

Osiem postaci. Każda z nich niesie jedną walizkę i jedną pamiątkę. Kim są? Co tu robią? Czego chcą? Skąd przyszły? Nieświadome reguł i tajników życia i zachowania w mieście, wędrują ulicami, odkrywając ciągle nowe miejsca, tak jakby przybyli tam nagle z jakiegoś odległego kraju. Kimkolwiek są, podróżnikami czy emigrantami, ważne jest to, że są tu z nami. Otwarci na świat wokół nich, reagują na jego złożoność z prostotą i siłą emocji, które wzbudzają. Ich pomysłowość i ciekawość sprawiają, że muszą skrupulatnie wszystko zbadać. Wszystko jest dla nich nowe. Każde odkrycie jest pretekstem do kolejnej zabawy. Przemieszczają się powoli przez miasto i z wielką siłą wciągają do wspólnych działań napotykaną na ich drodze publiczność.

 

“Kamchàtka” to grupa teatralna skupiająca artystów różnych narodowości i dyscyplin. Jej członkowie po raz pierwszy spotkali się w 2006 roku w Barcelonie podczas warsztatów teatralnych prowadzonych przez Adriana Schvarzsteina. Praca zespołu skupia się na improwizacji ulicznej oraz na przedstawieniach dostosowanych do lokalnej przestrzeni z uwzględnieniem miejscowych warunków umożliwiających ich realizację. Od 2007 roku grupa pracuje nad własnym poetyckim językiem, czego wyraz dała trylogia na temat ludzkich migracji – „Kamczatka” (2007), „Habitaculum” (2010) i „Fugit” (2014). Jej spektakle gościły w 27 krajach Europy, Azji i Ameryki.

07.07, 08.07 g. 17.00 i 20.00 Rynek B

 

Czas trwania: 60’

Premiera: 2007

Pomysł i reżyseria: Adrian Schvarzstein

Wykonawcy: Edu Rodilla, Judit Ortiz Parra , Lluís Petit, Claudio Levati, Cristina Aguirre, Maïka Eggericx, Andrea Lorenzetti, Prisca Villa

http://www.kamchatka.cat

 


  • KTO na Facebook
  • KTO na Youtube