Estra & Andro - Krakowski Teatr Tańca (Krakow Dance Theatre), Poland

opis

Krakowski Teatr Tańca w sposób dowcipny i lekki odpowiada na kłopotliwe pytanie: "Skąd się biorą dzieci? "Estra i Andro” to metaforyczna opowieść o męskości i kobiecości. Widzowie, niczym w Woddy Allenowskiej komedii, znajdują się w "centrum dowodzenia" organizmu kobiety i mężczyzny, śledząc rozwój akcji na poziomie komórkowym. Spektakl o wyjątkowo uniwersalnym przekazie. W końcu wszędzie robi się „TO” tak samo… :-)

Producentami spektaklu są Teatr KTO oraz Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca.

 

Krakowski Teatr Tańca powstał w 2008 roku. Jego założycielem i kierownikiem jest Eryk Makohon. Obecnie Teatr współtworzony jest przez tandem artystyczny Eryka Makohona i Pawła Łyskawy, działający wraz z grupą niezależnych tancerzy. Teatr posiada w swoim dorobku ponad dwadzieścia spektakli: scenicznych, ulicznych oraz realizowanych w przestrzeniach nieteatralnych. Trudno jednoznacznie określić estetykę Teatru. Ze względu na architektoniczne wykształcenie jego twórcy, krytycy jako wyróżnik podkreślają częste operowanie obrazami oraz plastykę spektakli budowaną światłem oraz architekturą ciała i ruchu.

06.07 g. 17.00 Rynek B; 07.07, 08.07 g. 19.00 Rynek B;

Czas trwania: 50’

Premiera: 07.2015, Kraków, Poland.

Pomysł i reżyseria: Eryk Makohon

Choreografia: Eryk Makohon and the group

Kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka

Opracowanie muzyczne: Grzegorz Sieradzki

Wykonawcy: Katarzyna Gocał, Monika Godek, Aneta Orlik, Katarzyna Pawłowska, Magdalena Skowron, Katarzyna Węglowska-Jamroz, Paweł Łyskawa, Filip Meyer-Lüters, Karol Pruciak, Tomasz Urbański, Dominik Więcek, Filip Wójcik

www.krakowskiteatrtanca.pl

 

 

 

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie