KTO w podróży

enivrez-vous - La Mini Compagnie (Francja)

opis


Trzech akrobatów, jeden akordeonista i jego akordeon, dobry napar (bergamotka), stolik, dwa krzesła, kilka filiżanek, szczypta poezji, sporo butelek wina (czerwonego rzecz jasna!), łyżeczka braku równowagi - to niezbędne składniki do przyrządzenia smakowitej bajki etylo-akrobatycznej.  
Z roztliwiającym szaleństwem, subtelnie mieszając cyrk z muzyką, tych czterech kompanów odmienia przez wszystkie przypadki temat nietrzeźwości, inspirowanej kilkoma refleksami Charles'a Baudelaire'a. Zaszczytnie bądź też nie, upijają się poezją, melodią i akrobatyką. Po pijanemu wszystko staje się lżejsze!

premiera 2012
czas trwania 35 minut

Trailer spektaklu

---

Założyciele tego niewielkiego zespołu (o zmiennych rozmiarach) pracują ze sobą od 8 lat: tandem, który rozrósł się w wyniku podróży, spotkań i przedstawień. Po trzech latach z cyrkiem Teatro Coliflor i trupą CIRCO PANIKO z dwukrotnie nagradzanym spektaklem (SALIR), zespół postanowił znów zakasać rękawy i stworzyć nowy utwór poetycki, akrobatyczny, klaunowski etylowy, magiczny i muzyczny na swoją miarę: mini!

Strona internetowa teatru
Fanpage teatru

 

krytyka

---

realizacja

autorzy i wykonawcy: Baptiste Abraham, Lise Cluzaud, Julien Vieillard, Bernard Bonnet

 

Festiwal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie