Cisza w Troi - Teatr Biuro Podróży

opis

Wykorzystując środki teatru plenerowego: symboliczną scenografię, ogień, szczudła oraz postaci dzieci i przejmującą muzykę, Teatr Biuro Podróży opowiada o ludziach, którzy znaleźli się w zawierusze wojennej i którym pozostały już tylko marzenia o ucieczce. W kontekście zatrważającej rzezi i czystek dokonujących się na Bliskim Wschodzie, których rezultatem jest masowy exodus ludności w bezpieczniejsze miejsca, przedstawienie opowiada o losach uchodźców. Po spektaklu „Carmen Funebre”, dla którego inspiracją była wojna w Jugosławii, wydawało się, że we współczesnym świecie nic gorszego już stać się nie może. Jednakże rzeczywistość przerosła wyobraźnię. Jesteśmy świadkami zjawiska o niespotykanej skali, które wywołuje niepokój i lęk w całej Europie.

Teatr Biuro Podróży istnieje od 1988 roku. Jego założycielem i reżyserem jest Paweł Szkotak. W ciągu trzech dekad poszukiwań artystycznych teatr wypracował własne metody pracy nad spektaklem oraz rozpoznawalny styl teatralny. Przedstawienia teatru zaprezentowane zostały w ponad 50 krajach świata, na sześciu kontynentach (Argentyna, Australia, Brazylia, Kolumbia, Kuba, Egipt, Indie, Iran, Izrael, Jordania, Korea Pd, Liban, Meksyk, Rosja, Singapur, Taiwan, Turcja, Urugwaj, USA, oraz w większości krajów europejskich).

07.07 g. 21.00 Rynek B

Czas trwania: 60’
Premiera: 06.2016, London
Scenariusz: Teatr Biuro Podróży
Reżyseria: Paweł Szkotak
Muzyka: Wiki Nowikow
Scenografia: Teatr Biuro Podróży
Wykonawcy: Bartosz Borowski, Magdalena Dębicka, Aizah Khan, Łukasz Kowalski, Jarosław Siejkowski, Marta Strzałko, Tomasz Wrzalik, Maciej Zakrzewski


www.tbp.org.pl

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie