ULICA 26 STREET ART - XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

szerzej o ULICY


ULICA 26 STREET ART – XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych
11-14 lipca 2013

ULICA jest jednym z najstarszych festiwali teatru plenerowego w Europie Środkowej. Organizowany przez Teatr KTO od 1988 roku, na stałe wpisał się w letni kalendarz kulturalny Krakowa. Tegoroczna edycja przewiduje rozszerzenie sceny plenerowej o place i ulice dwóch innych małopolskich ośrodków – Andrychowa i Limanowej.

W tegorocznym programie dominować będą spektakle z Hiszpanii i Polski, nie zabraknie też artystów z Francji i Niemiec.

Przedstawienia kameralne i wielkie widowiska, klauni, akrobaci i spektakle liryczne - ta tradycyjna już dla ULICY wielość form zostanie tym razem poszerzona o silną reprezentację teatru tańca. Tegoroczna ULICA to kilkadziesiąt prezentacji i wydarzeń w kilku miejscach regionu.

Spektakularnie zapowiada się finał festiwalu – 14 lipca w Rynku Głównym w Krakowie będziemy podziwiać (pierwszy raz w Polsce) światowej sławy zespół Voala Project, dla którego naturalną scenerią jest niebo. Zawieszeni pod dźwigiem, artyści wykonują powietrzne akrobacje, tworząc wyrafinowane choreograficzne kompozycje i wprowadzając w zachwyt i zdziwienie tysiące widzów na całym świecie.

Pierwszy raz w historii festiwalu tak silny będzie także wątek edukacyjny i interakcyjny - warsztaty prowadzone przez Artystów z Hiszpanii (Cía. Kamchàtka, La Calabaza Danza-Teatro oraz Autorki projektu everybodyskin), a także spektakl interakcyjny, tworzony podczas festiwalu i przy udziale widzów. Nabór do udziału w tych przedsięwzięciach będzie otwarty dla wszystkich, którzy chcą być nie tylko widzami, ale też współtwórcami festiwalowych wydarzeń. Planowane są otwarte spotkania z zaproszonymi gośćmi.

Nowa i rozszerzona oferta ULICY to także wzbogacenie możliwości uczestnictwa i odbioru projektu z wykorzystaniem nowych technologii. Nauczeni doświadczeniem gromadzenia się wielotysiecznej widowni na największych festiwalowych prezentacjach, organizatorzy zapewnią w tym roku transmisję spektakli w Rynku Głównym na telebimie. Po raz pierwszy także umożliwimy udział w wydarzeniu odbiorcom w innych częściach kraju i zagranicą poprzez streaming internetowy przedstawień ze sceny głównej.

Spotkajmy się na ULICY!

PROGRAM ULICY 26 STREET ART

 

Organizator Teatr KTO
Dyrektor artystyczny Jerzy Zoń
Koordynator Danuta Kulesz-Różycka
Promocja Urszula Swałtek
Oprawa graficzna Witold Siemaszkiewicz
Współpraca redakcyjna i translatorska Wojciech Graniczewski, Xavier Farré

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie