KTO w podróży

ULICA 25 STREET ART

ulica 25

5-8 lipca 2012

ULICA 25 STREET ART
Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie


ULICA/ STREET ART - Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie jest jednym z najstarszych festiwali ulicznych  w Europie Środkowej. Od 1988 roku jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się w letni kalendarz kulturalny Krakowa. Podczas festiwalu prezentowane są rożne dziedziny sztuki i rożne formy wypowiedzi, od tradycyjnych spektakli po performance, od działań chwilowych po dzieła na stałe wpisujące się w strukturę miasta. Festiwal Teatrów Ulicznych to bezpośrednia i natychmiastowa konfrontacja dzieła i odbiorcy.

Miejsce prezentacji przedstawień to przede wszystkim Rynek Główny - największa widownia teatralna w Europie. Dążymy do tego, by sztuka mogła zaistnieć w różnych miejscach miasta –  na placach, w podwórkach, w parkach - wszędzie tam, gdzie znajdzie się przypadkowy przechodzień.

Od kilku lat kolejne edycje Festiwalu mają swój temat, i tak w 2007 – "Don Kichot", w 2008 – "Motywy biblijne w sztuce ulicznej", w 2009 – "Dziecko, Dzieci, Dzieciństwo", w 2010 – "Przestrzenie Teatru – Miasto", w 2011 – "Wiatr od wschodu".

"Most Polska – Hiszpania" - to temat przewodni Jubileuszowej ULICY 25 STREET ART w 2012 roku. Do Krakowa zaproszone zostały 3 hiszpańskie grupy uliczne oraz 11 teatrów polskich. Podczas Festiwalu zrealizowany zostanie taneczny projekt polsko-hiszpański everybodyskin oraz muzyczno-teatralna koprodukcja Teatru KTO i Theatre Dr. Inat (Chorwacja) pt. Wizyta. Gościć będziemy również rosyjski zespół Mr Pejo’s Wandering Dolls.

Spektakle kameralne i wielkie widowiska teatralne, parady, teatr tańca, klowni – niemal 30 prezentacji festiwalowych w wyjątkowy lipcowy weekend.
Zapraszamy do Krakowa w dniach 5-8 lipca 2012 roku na ULICĘ 25 STREET ART.

Organizator – Teatr KTO
Dyrektor Artystyczny – Jerzy Zoń

PROGRAM

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie