KTO w podróży

ULICA 24 STREET ART

warsztaty

Warsztaty Grupy Teatralnej Mystorin

W ramach festiwalu ULICA 24 Grupa Teatralna Mystorin z Izraela przeprowadzi kilka warsztatów, związanych z materiałem zaprezentowanym w przedstawieniu Baalai Shem.

Wszystkie warsztaty i dyskusje będą prowadzone w języku angielskim.

PROGRAM WARSZTATÓW:

Sobota 2.07 i niedziela 3.07, 11.00–14.00.
Warsztaty teatralne pt. Doświadczenie współczesnego teatru sakralnego poprzez ruch i głos.
Kwestie czasu i przestrzeni w teatrze ruchu; próba wyjaśnienia, jak codzienne czynności nabierają szczególnego znaczenia na scenie. Wraz z uczestnikami warsztatów aktorzy grupy Mystorin stworzą scenę finałową w spektaklu Baalai-Shem. Uczestnicy warsztatów wezmą udział w przedstawieniach podczas festiwalu.
Warsztaty są otwarte dla wszystkich – dla aktorów, studentów, miłośników teatru; można też uczestniczyć w nich jako widz (jak w otwartej próbie).
Czas: 3 godziny każdego dnia. (Można uczestniczyć w obu dniach lub w jednym).
Miejsce: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Piątek, 8.07, 16.00–17:30.
Tradycja Chasydów jako droga do żydowskiego teatru sakralnego (miniseminarium otwarte dla szerokiej publiczności).
Chasydzi to jedna z najsilniejszych gałęzi żydowskiej tradycji mistycznej. Chasydyzm zaczął się w Galicji i rozwijał w Polsce i Europie Wschodniej od XVIII w. Podkreśla wagę świętości w codziennym życiu i zalety takich działań, jak śpiew i taniec. W naszych poszukiwaniach to bogate źródło inspiracji; podczas warsztatów porozmawiamy o wybranych rytuałach i spróbujemy je ukazać z teatralnego punktu widzenia.
Miejsce: Muzeum Żydowskie Galicja.

Sobota, 9.07, 14.00–16.30.
Tajemniczy taniec hebrajskich liter (miniseminarium otwarte dla szerokiej publiczności).
Od Stworzenia Świata do chasydzkich śpiewów i sztuk plastycznych – litery hebrajskie były źródłem inspiracji dla wielu pokoleń. Podzielimy się z publicznością doznaniami procesu twórczego, towarzyszącego przedstawieniu Baalai Shem oraz związanymi z nim ideami z żydowskich tekstów. Podobnie jak teksty, również i obrazy w naszym przedstawieniu mają wiele warstw znaczeniowych, co zmusza widza do współpracy w interpretacji narracji. Po miniseminarium otworzymy "scenę" na nowe myśli i propozycje publiczności, rozpoczynając międzykulturową dyskusję. Uczestnicy będą mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi przemyśleniami.
Czas: miniseminarium – 14.00–15:30, dyskusja – 15.40–16.30.
Miejsce: Muzeum Żydowskie Galicja.

Program jest realizowany przy wsparciu finansowym Europejskiego Funduszu Żydowskiego.

European Jewish Fund

 

 

 

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie