KTO w podróży

ULICA 24 STREET ART

ulica 24

7-10 lipca 2011

ULICA 24 STREET ART
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie

ULICA/ STREET ART - Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie jest jednym z najstarszych festiwali ulicznych  w Europie Środkowej. Od 1988 roku jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się w letni kalendarz kulturalny Krakowa. Podczas festiwalu prezentowane są rożne dziedziny sztuki i rożne formy wypowiedzi, od tradycyjnych spektakli po performance, od działań chwilowych po dzieła na stałe wpisujące się w strukturę miasta. Festiwal Teatrów Ulicznych to bezpośrednia i natychmiastowa konfrontacja dzieła i odbiorcy.

Miejsce prezentacji przedstawień to przede wszystkim Rynek Główny - największa widownia teatralna w Europie. Dążymy do tego, by sztuka mogła zaistnieć w różnych miejscach miasta –  na placach, w podwórkach, w parkach - wszędzie tam, gdzie znajdzie się przypadkowy przechodzień.

Od kilku lat kolejne edycje Festiwalu mają swój  temat, i tak w 2007 – Don Kichot, 2008 – Motywy biblijne w sztuce ulicznej, 2009 – Dziecko, Dzieci Dzieciństwo, 2010 – Przestrzenie Teatru – Miasto. Prezentacje Festiwalowe co roku odbywają się w lipcu.
Organizatorem festiwalu jest Teatr KTO w Krakowie.

"Wiatr od wschodu" - to temat przewodni ULICY 24 STREET ART w 2011 roku. Zaproszone zostały m.in. teatry z Europy Wschodniej (Ukraina, Rosja) i z Izraela; widzowie będą mogli zobaczyć także prezentacje teatrów z innych części świata, m.in. z Hiszpanii, Holandii, Francji.

Zapraszamy do Krakowa w dniach 7-10 lipca 2011 roku na ULICĘ 24 STREET ART.

 


galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie