KTO w podróży

Labirynt wyobraźni

warsztaty

W trakcie 9-dniowych warsztatów wymyślimy i stworzymy w realnej przestrzeni siedziby Teatru KTO swój własny świat - według pomysłów, które podpowie wyobraźnia. Wyczarujemy postaci, sytuacje, miejsca, które chcielibyśmy, aby zaistniały w świecie realnym. Etapami będziemy stwarzać własny teatr, w którym nie ma rzeczy niemożliwych!

Od pierwszego dnia warsztatów masz okazję stać się zarówno twórcą jak i wykonawcą, projektu, który wspólnie przygotujemy. Proponujemy absolutnie twórcze spędzenie czasu, oderwanie się od świata realnego, zdobycie nowych doświadczeń oraz umiejętności aktorskich, poznanie ciekawych osób, satysfakcję z tworzenia teatru!

Propozycja warsztatów jest kierowana zarówno do osób, które już posiadają doświadczenie sceniczne (pasjonatów teatru)  jak i tych,  którzy chcą w sposób atrakcyjny spędzić wakacyjny czas i być może zapoczątkować swoją przygodę z teatrem.

Działania sceniczne ze słowem, ruchem, emocjami, budowaniem postaci i relacji, prowadzone  metodą improwizacji, będą oscylować w dużej mierze wokół tematyki „labiryntu”. Ponadto warsztatowicze sami będą autorami „Labiryntu wyobraźni” , który powstanie w świecie realnym. Z dostępnych materiałów, w przestrzeni (nie tylko scenicznej) Teatru KTO stworzymy własny świat, do odwiedzenia którego zaprosimy publiczność w godzinach wieczornych ostatniego dnia warsztatów.

Program zajęć:

-rozbudzanie wyobraźni i odwagi
- kształtowanie umiejętności bycia w centrum uwagi
- zadania aktorskie
- kształtowanie świadomości ciała i plastyki ruchu
- tworzenie scenografii i kostiumu
- praca z partnerem, słowem, z rekwizytem
- improwizacja sceniczna
- elementy pantomimy
- zadania integrujące grupę
- ćwiczenia relaksacyjne

kto w internecie