KTO w podróży

27. ULICA - Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

więcej o ULICY


ULICA (Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych) jest jednym z najstarszych festiwali tego typu w Europie Środkowej.
Organizowany przez Teatr KTO od 1988 roku, na stałe wpisał się w letni kalendarz kulturalny Krakowa i stał się rozpoznawalny w Polsce i na świecie, z coroczna widownią rzędu 60-100 tys. widzów.

Każdego roku na 4 dni lipca Kraków zmienia się w wielką plenerową scenę, a sztuka wychodzi poza budynki teatralne, galerie czy muzea. Koncentruje na krakowskich placach zarówno mieszkańców miasta i regionu, jaki i licznie przybywających w tym czasie do Krakowa turystów z całego świata.

Tegoroczna, 27. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 10-13 lipca. Rynek Główny, Mały Rynek i Plac Szczepański staną się scenami, na których będzie można zobaczyć ok. 70 spektakli.

Festiwal wyjątkowo nie będzie miał dominującego tematu. Chcemy pokazać szeroko pojęty europejski teatr uliczny i jego różnorodność - różnorodność form, gry z architekturą, teatru w ruchu – parady; teatry ruchu i ciała, a także zaprezentować przedstawienia wertykalne.

Festiwal otworzy wielka parada teatralna z udziałem Artystów ULICY. Na krakowskich scenach ulicznych gościć będą teatry z Belgii, Białorusi, Czech, Francji, Hiszpanii, Rosji, Słowenii, Ukrainy, Włoch oraz z Polski.

Spektakularnym zwieńczeniem 27. ULICY będą występy włoskiej grupy Ondadurto Teatro oraz Theater Tol z Belgii, który przedstawi spektakl o aniołach zstępujących z nieba na ziemię.

Do zobaczenia na ULICY!

 

kto w internecie