KTO w podróży

Zmysły-Baby - A3Teatr (Polska)

opis

 

Spektakl Zmysły-Baby jest centralnym punktem projektu Warto wiedzieć, że … - Fundusze Europejskie wokół nas.

Wszechobecne Baby! Kuszące, flirtujące, pociągające, szalejące, wrzeszczące, śpiewające i rozśmieszające – zagadkowo, z przymrużeniem oka, zza trzepotu rzęs uwodzą publiczność surrealistycznym kabaretem lirycznym; w barwnej formie wszystkich Zmysłów – stepujących Gałek Ocznych, wirujących Uszu, Nosa i Dłoni.
Działaniem kabaretowym, w którym Absurd idzie pod rękę z Humorem, teatr prowokuje do kontaktu, dialogu, interakcji z Widzem, Przechodniem, Spacerowiczem.

czas trwania: 60 minut

 

 

 

A3Teatr nie posługuje się tekstem, choć ten czasami pojawia się. Nie jest teatrem tańca, a jednak ruch łączy z muzyką. Nie jest pantomimą, a gloryfikuje gest. Nie trzyma się linearnych historii, a aktorów wiąże siatką wzajemności; wodzi na pokuszenie humoru i zasępienia, przerysowania zwyczajności, groteski i absurdu. Przetwarza codzienność tworząc z niej kod rytuałów, niezależnych aktów, które układają się na scenie w kolejne odsłony, sekwencje. Widzom pokazuje kalejdoskop obrazów – dynamicznych i statycznych, ostrych i rozmazanych wrażliwością. Nie nazywa rzeczy do końca, pozostawia tę sferę  odbiorcy.
A3Teatr zawieszony jest w czasie - rozpięty między doświadczeniem ponad 18 lat aktorskiej pracy jej twórców w Teatrze Cinema, a otworzeniem się na młode pokolenie i stworzeniem miejsca pracy dla aktorów przejmujących i rozwijających  metodę Minimal Art.  
A3Teatr wywodzi się z aktorskich doświadczeń Darka Skibińskiego w Teatrze Cinema, z inspiracji twórczością Tadeusza Kantora, metody Stanisławskiego, malarstwa Nowosielskiego, Boltańskiego, ze starych szkiców i rycin.  
Różnorodność konwencji odzwierciedla niepokornego ducha aktorów - spektrum od wiernych Minimal Artowi spektakli salowych, przez kabaret grany w plenerze, na fascynacji ruchem kończąc. 
Spektakle prezentowane są na polskich i zagranicznych scenach impresaryjnych i festiwalach, m.in. Bielefeld, Brukseli, Saragossie /Expo 2009/, Lwowie.
A3Teatr jest reprezentowany przez Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”.

 

 

realizacja

 

Koncept, scenariusz, ruch sceniczny: Dariusz Skibiński
Muzyka: Jacek Hałas, Marcin Pukaluk
Produkcja: Agata Rychcik-Skibiński

Występują: Iga Drzymkowska, Monika Rutkowska, Grażyna Tabor, Stanisław Dembski, Łukasz Skibiński, Artur Żebrowski, Jacek Hałas/ Marcin Pukaluk

 

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie