KTO w podróży

Thank You for Dancing - Les filles Föllen & Barbara Wysoczańska (Stowarzyszenie Teatr Tańca DF)

opis


Thank you for dancing
to nowy projekt Les Filles Follen i Barbary Wysoczańskiej (Stowarzyszenie Teatr Tańca DF) stworzony podczas rezydencji artystycznej w ramach festiwalu Fira Tarrega w Hiszpanii.

To spektakl uliczny z udziałem sześciu performerów i publiczności. Interakcja z widzami jest oparta na zasadach gry wideo. Gracze przechodzą kolejne poziomy uczestnicząc w tworzeniu choreografii w czasie rzeczywistym.

Thank you for dancing to również specjalnie stworzona aplikacja na urządzenia mobilne, bazująca na systemie motion capture w 3D. Użytkownicy aplikacji kierują wirtualnymi tancerkami za pomocą tych samych instrukcji, które są wykorzystywane podczas spektaklu.

Premiera: 12 września 2014, FiraTarrega, Hiszpania
Czas trwania: 35 min.

Trailer

Facebook Les filles Föllen
Facebook Teatru Tańca DF

---

Barbara Wysoczańska od 2003 roku jest związana z krakowskim Teatrem Tańca DF Katarzyny Skawińskiej. To jeden z pierwszych teatrów tańca w Polsce – nieprzerwanie działający aktywnie od 1990 roku. Pełni również funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Teatr Tańca DF. W latach 2008–2012 współpracowała również z Teatrem KTO jako aktorka, biorąc udział w akcjach artystycznych i widowiskach ulicznych (m.in. Quixotage, Ślepcy), prezentowanych na licznych festiwalach teatralnych w Polsce i na świecie. Te doświadczenia wpłynęły na jej obecne zainteresowania - tworzenie spektakli tanecznych w przestrzeniach pozateatralnych.

Margherita Berghamo Meneghini (Barcelona) jest tancerką i managerem kultury. Swoją pracę choreografa łączy z zarządzaniem i z działalnością pedagogiczną. Jej edukacja taneczna jest składową trzech dyscyplin: gimnastyki artystycznej, tańca klasycznego oraz tańca współczesnego. Projekt taneczny o nazwie Les Filles Föllen zainicjowała wraz z Tuixen Benet na początku 2008 roku. Jego celem jest przekazywanie widzowi zarówno fizyczności jak i emocji wyrażonej tańcem, a odejście od tradycyjnej formy scenicznej pozwala dotrzeć do szerszej publiczności, zwłaszcza tej, która nie ma w zwyczaju oglądania spektakli tanecznych.

 

krytyka


---

 

realizacja


Pomysł i reżyseria: Margherita Bergamo
Muzyka: Andrzej Skwarek, Carles Rigual Martí
Dramaturgia i przygotowanie aktorskie: Carles Bigorra
Konsultacja choreograficzna: Mario G. Sáez
Kostiumy: Paloma Bomé
Fotografia: João Queirolo
Manager: Úrsula Gallemí

Koprodukcja: Les filles Föllen's Entertainment// FiraTàrrega// 28.ULICA - International Festival of Street Theatre Krakow// Festival TNT Terrassa
Wsparcie: CULTURE.PL// CEV School of Image and Sound Communication, Barcelona// IDEP University - School of Graphic Design, Barcelona// OSIC Support Office - Cultural Initiative of the Government of Catalonia

Wykonawcy: Barbara Wysoczańska (Stowarzyszenie TTDF), Magdalena Śmigasiewicz (Stowarzyszenie TTDF), Marina Cardona Saleta (Les filles Föllen), Margherita Bergamo (Les filles Föllen), Andrzej Skwarek, Carles Rigual Martí

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie