KTO w podróży

Sztuczki - Teatr Pijana Sypialnia (Warszawa)

opis


→ 4-7 lipca / 19.00 Mały Rynek

 

Teatr Pijana Sypialnia za pomocą Sztuczek kolejny raz podejmuje udaną próbę przywołania zapomnianej konwencji - komedii dell'arte i bawi nią.
Witamy w Świrzew Ensemble! Nowy dyrektor - nowy repertuar. Zespół aktorski pracuje nad starą ramotą a'la Carlo Goldoni - amant kocha amantkę, służąca służącego (bez wzajemności), a Arlekin jak zwykle miesza i pajacuje. Dyrektor zamyka cały zapas kawy w swojej szafce. Szatnia i kasa wypowiadają mu otwartą wojnę! Inspicjentka jest na skraju załamania nerwowego. Do teatru przybywa pani sponsor wraz ze swoim nowym pieszczoszkiem – gwiazdą teatru niemieckiego. Grozi wycofaniem się ze sprawowania swojego mecenatu, jeśli… No właśnie. Katastrofa jest nieunikniona.

Czas trwania: 80'
Premiera: Poznań 2017

Reżyseria: Sebastian Słomiński
Scenariusz: Karolina Lichocińska
Opracowanie muzyczne: Daniel Zieliński
Choreografia: Blanka Miętkiewicz / Mariusz Żwierko
Kostiumy: Gabriel Franczak
Realizacja scenografii: Michał Zieliński / Julita Tomasik
Występują: Paula Dulla, Aleksandra Gajek, Aleksandra Iwanowska, Katarzyna Lasota, Karolina Lichocińska, Blanka Miętkiewicz, Dominik Lubecki, Jakub Pawlak, Michał Zieliński, Jan Bogdaniuk oraz orkiestra w składzie: Anita Kander-Marchewka (flet), Magdalena Górska / Joanna Pomykała (skrzypce), Maria Wierzbicka (altówka), Katarzyna Wasiak (fagot)

---

Teatr Pijana Sypialnia to największy niezależny teatr w kraju, założony w 2012 roku w Warszawie przez aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów. Obecnie zespół tworzy ponad 100 artystów pracujących w sekcji aktorskiej, w Filharmonii Pijanej Sypialni, w Zespole Wokalnym oraz w zespole tanecznym Woda na Młyn.
Autorskie widowiska oraz koncerty realizowane przez Teatr Pijana Sypialnia prezentowane są w tradycyjnych salach teatralnych, ale równie często w zaskakujących przestrzeniach postindustrialnych i w plenerze.
Krytycy i znawcy sztuki scenicznej cenią Pijaną Sypialnię za kulturę muzyczną oraz oryginalny repertuar inspirowany zapomnianymi konwencjami teatralnymi i folklorem.
http://pijana-sypialnia.pl/

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie