KTO w podróży

Różowy Punk - Teatr Nikoli (Kraków)

opis


Spektakl inspirowany książką Nie opuszczaj mnie japońskiego noblisty Kazuo Ishigury. 
Pink Punk skłania do refleksji nad problemami etycznymi XXI wieku, takimi jak klonowanie, przemoc, wykorzystywanie i przymusowa kontrola nad drugim człowiekiem. To również studium nad granicą uprawnień do ingerencji w naturę i prób ujarzmienia jej przez człowieka. Wszystko to może być jednak przezwyciężone dzięki przyjaźni i dobru które drzemie we wszystkich ludziach.
Sztuka ma wielką siłę, dzięki której można zmieniać świat wokół siebie na lepsze. W takim przekonaniu żyje i do tego dąży Różowy Punk. Buduje swój własny świat, w którym ważne miejsce zajmuje suche drzewko. Dba o nie i starannie pielęgnuje, ale mimo codziennego podlewania i troski drzewko nie kwitnie. Swoje poranki i wieczory dzieli z jedynym przyjacielem, którego posiada. Jest on powiernikiem jego muzycznych uniesień płynących z własnoręcznie stworzonej gitary.
Jego największa miłością jest muzyka. Żyje nią i tworzy z ogromną nadzieją, że dzięki jej mocy uratuje świat. Struny gitary naprężają się znacznie mocniej, kiedy w jego otoczeniu pojawia się Wujek Sim – Prowokator. Efekty jego wpływu na głównego bohatera są zadziwiające.

Czas trwania: 50'
Premiera: Kalisz 2017

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Mikołaj Wiepriew
Występują: Mikołaj Wiepriew, Dominika Jucha, Adam Plewiński (gościnnie)

---

Teatr Nikoli - poetycznej pantomimy, ruchu i ekspresji. Łączy elementy stylistyki niemego kina, tańca współczesnego, komedii, sztuki cyrkowej i akrobatyki. Wszystkie przedstawienia to mimodramy, w których najważniejsze są: muzyka, ruch i gest.
Teatr w swoim repertuarze posiada zarówno spektakle sceniczne jak i plenerowe. Ich różnorodna forma, bogactwo treści oraz duża dawka humoru sprawiają, że adresatami twórczości Teatru Nikoli mogą być ludzie w każdym wieku.
www.nikoli.pl

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie