Poza - Akcja Ważka, Poland

opis

Inspiracją do powstania spektaklu jest świat bez książek opisany w powieści „Fahrenheit 451” Raya Brudbury’ego.

Żyjemy coraz szybciej i intensywniej. Szukamy sytuacji, w których możemy poczuć, że naprawdę istniejemy. Jednocześnie poprzez nasze błahe działania i ruchy pozorowane, często oddalamy się od tego poczucia. Funkcjonujemy w powierzchownym świecie, działamy w obrębie systemów, narzucamy sobie wartości i wpasowujemy siebie w kolejne schematy. Pragniemy głośno krzyczeć, a jednocześnie łatwo dajemy sobie zamknąć usta. Sztuczność daje nam pozorne poczucie bezpieczeństwa. Wyglądamy wspaniale. Funkcjonujemy z niedoścignioną precyzją w pięknie opakowanym, a jednak słomianym świecie: pustym w środku, nietrwałym i tymczasowym.

 

„Akcja Ważka” to nazwa, pod którą kryją się projekty artystyczne Barbary Wysoczańskiej, która w latach 2003 – 2015 zdobywała doświadczenie w Teatrze Tańca DF Katarzyny Skawińskiej, a w latach 2007 – 2012 pracowała w Teatrze KTO, uczestnicząc w akcjach artystycznych i spektaklach ulicznych w reżyserii Jerzego Zonia, które prezentowane były na licznych festiwalach teatralnych w Polsce i na świecie. Od tego czasu Barbara interesuje się teatrem ulicznym oraz wszelkimi produkcjami performatywnymi w przestrzeniach pozateatralnych, poszukując własnych dróg wyrazu scenicznego i podejmuje samodzielne inicjatywy artystyczne.

06.07 g. 18.00 Rynek B; 07.07 g. 16.00 Rynek A, 08.07 g. 18.00 Rynek B

 

Czas trwania: 30 minut

Premiera: 07.2017, Kraków, Poland

Pomysł i choreografia: Barbara Wysoczańska

Kompozycja i wykonanie muzyki: Andrzej Skwarek

Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka

Współpraca choreograficzna: Anna Wańtuch, Iwona Olszowska

Wykonawcy: Katarzyna Badura, Sabina Pyka, Małgorzata Szymuła, Magdalena Śmigasiewicz, Barbara Wysoczańska, Andrzej Skwarek

https://www.facebook.com/akcjaWAZKA

 

 

 

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie