KTO w podróży

Podróż - Teatr Kubika (Szczecin)

opis


→ 4 lipca / 17.00 Plac Szczepański
→ 6 lipca / 16.00 Plac Szczepański

 

Podróż to spektakl o samotności w otoczeniu tłumu. Bohater wyrusza w drogę aby wśród napotkanych osób znaleźć bliskich i przyjaciół, z doznanych przeżyć i doświadczeń stworzyć swoje miejsce w świecie. Artysta, budując improwizowane scenki nawiązuje niewerbalną, wręcz intymną relację z odbiorcą, wspólnie szukając odpowiedzi na odwieczne pytania o egzystencję. Chociaż zagadnienia te należą do poważnych, droga do znalezienia odpowiedzi bywa bardzo zabawna…
Spektakl przenosi widza w niezwykły świat pantomimy, klaunady i cyrku.

Czas trwania: 60'
Premiera: Szczecin

Pomysł, opracowanie, kostiumy i scenografia: Radosław Kubik
Występuje: Radosław Kubik

---

Teatr Kubika został założony w 2003 roku przez Radosława Kubika. Celem artysty jest wprowadzenie widza w niezwykły świat teatru pantomimy i klaunady. W trakcie spektakli dorosły na nowo staje się dzieckiem, odkrywa w swojej duszy młodzieńczy świat wrażliwości, marzeń i uczuć. Dzieciom zaś artysta gwarantuje niesamowite, zapierające dech w piersiach wrażenia.
Teatr gra rocznie około 60 spektakli i występuje na festiwalach, jarmarkach, imprezach plenerowych, w parkach, na placach zabaw, wszędzie tam, gdzie są widzowie, spełniając swoje teatralne marzenia w bezpośrednim zderzeniu z publicznością. Teatr posługuje się pantomimą, sztuką pełną emocji i barw, które aktor ruchem ciała rysuje w wyobraźni widowni. Wszystko z dużą dawką radości, śmiechu i zabawy. W spektaklach ukazuje cały potencjał ludzkich emocji. Ważnym aspektem plastycznym inscenizacji są scenografie wykonywane przez artystę.
Przed rokiem 2003 Radosław Kubik pracował we Wrocławskim Teatrze Pantomimy, Operze na Zamku w Szczecinie i Teatrze Tańca DF z Krakowa.
www.teatrkubika.pl

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie