KTO w podróży

Plovárna (Kąpielisko) - (bra)Tři v tricku / The Trick Brothers (Czechy)

opis


Humoreska inspirowana powieścią Vladislava Vančury's Kapryśne lato w reżyserii Veroniki Riedlbauchovej.

Niech spłynie na was atmosfera dawnych dni, kiedy to mężczyźni nie mieli nic lepszego do roboty niż omawianie spraw istotnych dla świata. Bądźcie świadkami chwili, w której pojawia się czarująca dziewczyna, co sprawia, że mężczyźni walczą zawzięcie o jej względy. Tak się ta historia zaczyna. Spektakl pełen humoru, ruchu i cyrkowych środków ekspresji - żonglerka, ewolucje na linie, akrobatyka w parach.

Premiera: luty 2013, Ponec Theatre, Praga, Czechy
Czas trwania: 60 min.

Trailer

Facebook

---

Grupa The Trick Brothers powstała w 2012 roku, kiedy Kristýna Vlčková dołączyła do duetu o nazwie... The Trick Brothers. Praca trzech wykonawców bazuje na elementach współczesnego cyrku, szczególnie na żonglerkce, tańcu na linie i akrobacji.

Od początku grupa współpracuje ze stowarzyszeniem Artists 4 Children (Artyści dla dzieci), odwiedzając regularnie zaniedbane społecznie regiony świata, takie jak Palestyna, Macedonia, Bośnia i Hercegowina i Indie. Jej działalność pedagogiczna łączy się też z Centrum Nowego Cyrku, gdzie obydwaj mężczyźni prowadzą zajęcia z żonglerki. Václav Jelínek jest absolwentem Wydziału Teatru Alternatywnego I Lalkowego Akademii teatralnej w Pradze, gdzie prowadzi zajęcia z żonglerki i manipulacji rekwizytem na Wydziale Pantomimy. Kristýna Vlčková, tancerka na linie i żonglerka jest absolwentką L'École De Cirque de Bordeaux we Francji.

 

krytyka


Przedstawienie, w którym dyscyplina cyrkowa łączy się z ekspresją teatru ruchu, reprezentatywne dla współczesnego "nowego cyrku", który aspiruje do bycia sztuką teatru a nie popularnym występem rozrywkowym.
Radim Vizváry dla: Taneční aktuality (aktor, pedagog, mim)

Trójka wykonawców - Kristýna Vlčková, Adam Jarchovský i Václav Jelínek – gra z naturalną lekkością, delikatnością i humorem. I nagle dziewczyna pakuje swoją walizkę i odchodzi. Czy była to rzeczywistość, czy może sen? Kto wie? Ale ja wiem na pewno, że byłem świadkiem czegoś pięknego i wyjątkowego.
Zdeněk A. Tichý

 

realizacja


Pomysł i reżyseria: Veronika Riedlbauchová
Scenografia: Marianna Stránská
Producent: Michaela Holbíková, ART Prometheus

Wykonawcy: Adam Jarchovský, Václav Jelínek, Kristýna Vlčková

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie