KTO w podróży

Płonące laski 4 - Teatr Akt (Warszawa)

opis


→ 6 lipca / 21.00 Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy Galerii Krakowskiej

 

Spektakl z przewrotnym tytułem, w zabawny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego. Lekka, sentymentalna opowieść, na którą składają się humorystyczne sceny i efektowne popisy. To przykład klasycznej sztuki ulicy, wartkiej akcji, bogatej w grę ognia, świateł i muzyki.
Czterech starszych panów spotyka się po latach, aby oddać się radości snucia wspólnych wspomnień. Niespodziewanie, pod wpływem młodych, nieco ekscentrycznych dwóch panienek, w naszych bohaterach budzi się energia i radość życia. Wspólnie odbywają podróż w czas młodości i jeszcze raz przeżywają radosne, beztroskie chwile.
Animację ognia, ekspresyjny taniec, barwne i dynamiczne obrazy przeplatają sceny ukazujące odrobinę nostalgii, która pojawia się wraz z każdą dobrze przeżytą chwilą.
Podobnie, jak w większości przedstawień aktorzy Teatru Akt posługują się uniwersalnym językiem ciała, gestów i mimiki.

Czas trwania: 45'
Premiera: Warszawa 2003

Reżyseria: Ambroży Pogorzelski
Występują: Marta Suzin, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński, Tomasz Musiałowicz

---

Teatr Akt jest niezależną grupą teatralną, konsekwentnie uprawiającą swój autorski teatr w Warszawie od 1991 roku. Wyrósł z tradycji polskiej szkoły pantomimy, ale przez lata wypracował własny język teatralny. Doświadczenia występów ulicznych przyczyniły się do poszukiwań nowych środków wyrazu. Sztuka mimu, gestu, plastycznego obrazu, uzupełniana jest elementami cyrku i tańca. Wpisane w poetykę teatru ulicznego działania interaktywne i happeningowe stały się nieodłączną częścią spektakli.
Przedstawienia sceniczne, plenerowe, parady uliczne, pokazy ogniowe, a także specjalne projekty artystyczne, prezentowane są podczas festiwali teatralnych oraz wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych na terenie całej Europy. Podróże teatralne są dla zespołu Aktu niezmiernie ważną częścią działalności.
Obecna siedziba teatru znajduje się na warszawskiej Pradze Południe przy ul. Łaziebnej 9, gdzie realizowane są różnorodne projekty kulturalne, w tym przegląd zjawisk teatralnych "Czarna Offca", "Grochów Grochów", "Sztuka Obrzeży" i inne. Jako część międzynarodowej grupy Teatro del Fuoco, Teatr Akt od wielu lat regularnie tworzy i prezentuje swoje spektakle we Włoszech.
www.teatrakt.pl

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie