KTO w podróży

Peregrinus - Teatr KTO (Kraków)

opis

7/07 20.00 Rynek Podgórski
8/07 21.00 Rynek Podgórski

Scenariusz, reżyseria i opracowanie muzyczne: Jerzy Zoń
Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
Koncept masek: Spitfire Company
Projekt masek: Joanna Jaśko-Sroka
Ruch i choreografia:
Eryk Makohon
Występują: Karolina Bondaronek, Paulina Lasyk, Grażyna Srebrny-Rosa, Justyna Wójcik, Marta Zoń, Sławek Bendykowski, Bartek Cieniawa, Paweł Monsiel/Krzysztof Tyszko, Michał Orzyłowski


I tak się właśnie kończy świat
I tak się właśnie kończy świat
I tak się właśnie kończy świat
Nie hukiem ale skomleniem...

T.S. Eliot (przekład: Czesław Miłosz)Nagroda Teatru Tony Bulandra dla najlepszego spektaklu ulicznego na Babel Fast w Târgovişte (Rumunia) w 2016 roku.

Przedstawienie inspirowane twórczością poetycką T.S. Eliota.

Groteskowy moralitet wędrujący przez ulice dzisiejszej cywilizacji. Aktorzy w wielkich, sugestywnych maskach, budują szereg z pozoru zabawnych scen, będących w istocie gorzką satyrą na świat współczesnego Everymana, zawieszonego pomiędzy domem a korporacją. Peregrinus XXI wieku swoją drogę przez życie identyfikuje z drogą do pracy, a konsumpcja staje się dla niego dominującą religią. Spektakl prezentowany był w Anglii, Chinach, Chorwacji, we Francji, w Gruzji, Iranie, Kanadzie, Korei, na Litwie, w Niemczech, Rosji, Rumunii, USA, we Włoszech oraz w wielu miastach Polski.

Czas trwania: 50’

Premiera: Mediolan 2015


Teatr KTO powstał w 1977 roku, a swoją działalność zainaugurował spektaklem Ogród rozkoszy. Pierwszych dziesięć zamkniętych pokazów obejrzało kilkuset widzów; po ocenzurowaniu ponad rok później – niemal 3 tysiące w Krakowie i różnych miastach Polski. W 41. sezonie Teatru KTO statystyki wyglądają zgoła inaczej: ponad 30 (z widowiskami okazjonalnymi ponad 50) tytułów, zarówno tych na scenie jak i na ulicy, obejrzało w Polsce i na świecie ponad dwa miliony widzów. Teatr gościł w blisko 250 miastach w ponad 40 krajach na 5 kontynentach. Podczas ponad 200 zagranicznych podróży Teatr KTO odwiedził Kolumbię, Meksyk, Brazylię, Kostarykę, Tunezję, Iran, USA, Koreę Południową, Chiny, Kanadę i niemal wszystkie kraje Europy.

http://teatrkto.pl/

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie