KTO w podróży

Pedaleando hacia el Cielo - Theater Tol (Belgia)

opis


Spektakl kreowany przez Teatr Tol przenosi publiczność do podniebnych krain. Niechaj oczarują was tańczące anioły i muzycy balansujący między niebem a ziemią. Niech spadnie na was ciemność i przeniesie was do magicznego świata snów i marzeń. Niech pieści wasze oczy i uszy podczas wspólnej podniebnej podróży.

Padaleando to nie tylko występ. To pełny spektakl śpiewu, tańca i filmowych obrazów, z miastem w tle. Publiczność będzie urzeczona opowieścią snującą się w przestrzeni przesyconej dźwiękami klasycznej muzyki skrzypcowej.

Premiera: grudzień 2010, Madryd, Hiszpania
Czas trwania: 40 min.

Trailer

Facebook

---

Założony w 1998 roku Teatr Tol jest międzynarodowym teatrem muzycznym z siedzibą w Antwerpii (Belgia). Zespół tworzy przedstawienia pozbawione tekstu, zastępując go obrazami, aktorstwem i muzyką. Każdy spektakl jest inspirowany charakterem i cechami fizycznymi miejsca prezentacji oraz jego kontekstem historycznym i społecznym. Grupa nie występuje w konwencjonalnych teatrach lecz wybiera lokalizacje nietypowe i niezwykłe.

Zespół występował w Belgii, Holandii, Hiszpanii, Grecji, Niemczech, Izraelu, Singapurze, Szwajcarii, Polsce, Francji, Rosji, Meksyku, Chinach i Kanadzie – zawsze w plenerach, niezależnie od pory roku.

Teatr Tol cechuje precyzyjny i poetycki styl przekazu treści poprzez oryginalne i niezwykłe obrazy prezentowane na tle muzyki. Jest to zespół złożony z muzyków, tancerzy, projektantów, stylistów, techników i aktorów, dobierany do każdego przedstawienia przez Lot Seuntjens, dyrektora artystycznego.

 

krytyka


---

 

realizacja


Pomysł, scenariusz, reżyseria: Lot Seuntjens
Kostiumy: Lisette Henst
Muzyka: Wouter De Belder
Choreografia: Aline Deleu

Występują: Stefaan Cleiren, Wouter De Belder, Pol Van den Broek, Pedro Pozos, Masha Chernova, Paola Zampierolo, Hanne Schillemans, Steefka Zijlstra, Maaike Bakker, Dick Vandaele, Laura Camfferman

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie