KTO w podróży

Opowieści wiatru - Studio teatralne Scena na Scenie (Kraków)

opis

7/07 16.00 Mały Rynek

Scenariusz i reżyseria: Wojciech Graniczewski
Muzyka: Jan Hnatowicz
Scenografia i kostiumy: Bożena Pędziwiatr
Wykonawcy: Lidia Bogaczówna, Anna Lenczewska, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Jacek Milczanowski„Opowieści wiatru” to przedstawienie teatralno-muzyczne dla dzieci i dorosłych. Narratorem spektaklu jest Zawieja – postać ucieleśniająca wiatr, która frunąc przez świat wnika do ludzkich domów i staje się świadkiem ciekawych zdarzeń. Opowieści Zawiei przyjmują formę mini spektakli odgrywanych sugestywnie przez aktorów (teatr w teatrze). W każdej z nich pojawia się ważny problem moralny, którego rozwiązanie wymaga udziału publiczności. Dzięki temu dzieci uczą się oceny sytuacji i wyciągania wniosków, aktywnie uczestniczą w przedstawieniu i wpływają na bieg wydarzeń.


Czas trwania: 50’

Premiera: Kraków 2018


Studio Teatralne „Scena Na Scenie” powstało w 2016 roku w ramach Stowarzyszenia Na Scenie,  które realizuje spektakle teatralne oraz warsztaty artystyczne. Wśród jego członków są reżyserzy, scenarzyści, scenografowie, kompozytorzy, aktorzy i dziennikarze zainteresowani uczestniczeniem w projektach artystycznych i propagujący etyczne działania zaangażowane społecznie oraz postawy proekologiczne. W repertuarze „Sceny na Scenie” znajdują się spektakle dla dorosłych i dzieci oraz koncerty i recitale.

http://nascenie.info/category/scena-na-scenie/

https://www.facebook.com/nascenie.info/

http://nascenie.info/studio-teatralne-scena-scenie-proponuje-opowiesci-wiatru-przedstawienie-teatralno-muzyczne-dla-dzieci/

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie