KTO w podróży

Olé! - Paul Morocco (Wielka Brytania)

opis


El Macho, El Gentleman & El Grotesquo!

Gwiazdorski pojedynek trzech latynoskich kochanków (Dobrego, Złego i Brzydkiego) w rytmie Flamenco, który zjednuje im szacunek wszystkich Carlosów i serca wszystkich Marii, doprowadzając w końcu publiczność do eksplozji.

Olé! zawiera wszystkie ożywcze dźwięki od flamenco przez salsę do bluesa, jazzu i popu. Jest to wspaniała uczta muzyki i komedii, pełna inwencji i zabawy. Trzej wykonawcy rywalizują ze sobą, zyskując poklask kosztem innych, co prowadzi do prześmiesznych rezultatów. Wirtuozerska gra na gitarze, parodie muzyki pop, pojawiające się nagle piłeczki pingpongowe, żonglerka owocami i jajami, taniec flamenco wykonywany w zawrotnym tempie i ogień krzesany przez gitary, ręce i stopy.
Spektakl jest odważny i twórczy, a oczarowana publiczność odbywa w nim podróż zakończoną wielką fiestą.

Premiera: London Mime Festival, Londyn 1990
Czas trwania: 45-60 min.

Trailer

Facebook

---

Paul Morocco - w 1984 roku opuścił swój dom w amerykańskim stanie Virginia, zabierając ze sobą tylko gitarę, worek owoców, kieszeń pełną piłeczek pingpongowych... oraz misję unikania stereotypów. Od tamtej chwili nigdy nie spojrzał za siebie. Jako członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Żonglerów, występował w rozmaitych klubach komediowych w USA. Zęby artysty ulicznego wyostrzył sobie w Nowym Orleanie, gdzie pracował wraz ze swym psem, ucząc się ponadczasowej sztuki nawiązywania kontaktu z publicznością i rozwijając unikalne zdolności improwizacyjne.
Paul Morocco i Ole! wystąpili po raz pierwszy razem na londyńskim festiwalu pantomimy (London Mime Festival) w 1990 roku, z udziałem Billa Baileya i Alessandra Bernardi. Przedstawienie otrzymało kilka nagród i rozpaliło scenę międzynarodową.
Po okresie współpracy z tuzinem inspirujących artystów i muzyków, Paul związał się na dłużej z Guillermo De Endaya i Marcialem Heredia. Partnerstwo to trwa już 25 lat. Ich spektakl zyskał status kultowego wydarzenia w skali światowej.

Guillermo De Endaya - urodzony w Bilboa w Hiszpani, zaczął grać na gitarze w wieku 14 lat. Był liderem kilku zespołów, z którymi występował jako wokalista, gitarzysta i kompozytor w klubach i na festiwalach w Kraju Basków. W 1990 roku przeniósł się na południe Niemiec, gdzie założył zespół Willie Endaya Band i przez 4 lata wykonywał z nim swoje piosenki. Potem spotkał Paula Morocco i w 1996 roku dołączył do Ole!.

Marcial Heredia - urodził się w Hanowerze w rodzinie muzyków flamenco. Grę na gitarze hiszpańskiej rozpoczął w wieku 7 lat. Po kilku latach występów na scenie flamenco, będącej własnością jego rodziny, wyjechał do Anglii, gdzie zetknął się z innymi gatunkami muzyki, takimi jak funk, blues i jazz. Nie rezygnując ze swoich tradycji flamenco, zaczął wtedy eksperymentować, tworząc w swej grze fuzję różnych stylów. Później, w projekcie Ole!, połączył wszystkie te style z kreacją zabawnej postaci, co przyniosło mu wiele sukcesów we Włoszech, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Francji i Chinach.

 

krytyka


Prawdziwa uczta. Zabawna. Nieprzewidywalna i spektaklularna.
"Daily Telegraph"

Unikalna kombinacja szalonego slapsticku, konkurujących ze sobą gitar i wirtuozerii muzycznej.
"Brighton Argus"

Ekscytujące przedstawienie, przywołujące często skojarzenie z oglądaniem szaleńczego zagranicznego filmu bez czytania napisów.
"The London Evening Standard"

 

realizacja


Autor: Paul Morocco

Wykonawcy: Paul Morocco, Marcial Heredia, Guillermo De Endaya

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie