KTO w podróży

Objazdowe Nieme Kino - Muzikanty (Gliwice)

opis


→ 5 i 6 lipca / 17.00 i 20.00 Rynek Główny od strony Ratusza*

* Bezpłatne wejściówki do odbioru od 4. lipca w punkcie informacyjnym 32. ULICY (namiot w Rynku Głównym)

 

Namiot kinematograficzny, rodem z zaklętego lunaparku, proponujący widzom szeroki przekrój kina światowego. Od pierwszych filmów niemych, przez horror, western, współczesne kino akcji, aż po science-fiction – wszystkie filmy w tym objazdowym kinie mają jednak jeden mankament – nie mają dźwięku.
Trzech Operatorów – wynalazców, grając na wszystkim, co wpadnie im w ręce, generuje na żywo nie tylko muzykę filmową, ale i dialogi, odgłosy, a nawet (od czasu do czasu) efekty specjalne. Obraz filmowy przenika się z rzeczywistością, a szalone trio sięga od prawdziwych, odrobinę nadgryzionych zębem czasu instrumentów (smyczkowych, szarpanych, dętych, elektronicznych) po własne autorskie konstrukcje i przedmioty życia codziennego. Na żywo, w towarzyszeniu projekcji, z wykorzystaniem technik live loopingu, zaangażowanej publiczności i całego wiaderka mikrofonów.
A cała ta, odrobinę postrzelona, filmowa onomatopeja przydarza się w urokliwym wnętrzu, jakby zatrzymanego w czasie namiotu – lunaparkowej jurty. Co może pójść źle?

Czas trwania: 60'
Premiera: Sankt Petersburg 2016

Scenariusz, reżyseria, montaż: Piotr Chlipalski
Opracowania muzyczne, scenografia: Muzikanty
Występują: Piotr Chlipalski, Jacek Dzwonowski, Marcin Dzwonowski

---

Muzikanty to autorski projekt teatralno-muzyczny, łączący w spektaklach muzykę na żywo, nowe technologie (live looping, projekcje, elementy mappingu scenicznego) i improwizowane uczestnictwo widzów. Funkcjonując z powodzeniem w nurcie teatru ulicznego, równolegle występuje jako formacja muzyczna. W sposób raczej zabawny.
Panowie mają we wspólnym dorobku siedem premier utrzymanych w konwencji teatru ulicznego, kilka widowisk site-specific oraz Grand Prix na festiwalu... piosenki kabaretowej.
Doliczyli się 17 krajów, w których występowali razem, kolejnych kilkunastu, w których osobno.
www.muzikanty.com

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie