KTO w podróży

O słodkiej Królewnie i pięknym Księciu - Teatr Malutki (Łódź)

opis


→ 6 lipca / 19.00 Tarnów, ul. Wałowa
→ 7 lipca / 18.00 Mały Rynek

 

O Słodkiej Królewnie i Pięknym Księciu to familijny spektakl lalkowy, w którym barwna opowieść o miłości królewny i księcia niesie przesłanie o potrzebie ciągłego dbania o relacje miedzy ludźmi. W pięknej oprawie plastycznej, przy dźwiękach specjalnie do spektaklu skomponowanej muzyki, aktorki posługując się teatralnymi lalkami snują opowieść pełną zwrotów akcji. W finale proponują widzom różne zakończenia tej opowieści.
Motto spektaklu stanowić może fragment finałowej piosenki:
Troszczmy się o swych przyjaciół
i bądźmy dla siebie mili,
wtedy na skrzydłach radości
będziemy się unosili!

Czas trwania: 50'
Premiera: Warszawa 2018

Scenariusz na podstawie książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel
Reżyseria: Małgorzata Wolańska
Muzyka: Bogdan Dowlasz
Aranżacja muzyki: Michał Makulski
Scenografia: Anna Jędraszczyk, Iwona Brzezińska, Andrzej Polakowski, Andrzej Tadeusiak
Występują: Małgorzata Wolańska i Katarzyna Stanisz/Joanna Wolańska

---

Teatr Malutki funkcjonuje w ramach Stowarzyszenia Team – Teatr Malutki i Przyjaciele, a wywodzi się z łódzkiego Teatru Lalek "Arlekin" im H. Ryla, z którym od wielu już lat związana jest założycielka Teatru Malutkiego i prezes Stowarzyszenia – Małgorzata Wolańska - aktorka, reżyserka, autorka scenariuszy teatralnych.
Teatr Malutki jest teatrem wędrownym. W jego repertuarze znajdują się spektakle dla dzieci i spektakle familijne. Przez lata swego funkcjonowania prezentował swój repertuar w kraju i za granicą (Austria, Niemcy, Luksemburg, Szwecja, Bułgaria a także Brazylia i Maroko). Zdobywał nagrody na festiwalach, uczestniczył w wielu przeglądach teatralnych.
Małgorzata Wolańska otrzymała odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" (w 2008 roku), "Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (w 2014 roku) oraz Srebrny Pierścień dla najlepszej aktorki sezonu artystycznego w Łodzi (w 2011 roku).
Profil na Facebook'u

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie